شناسهٔ خبر: 50324040 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

بازیکن خارجی؛ سوژه جدید برای دعوای پرسپولیس و استقلال

استقلالی‌ها تا به اینجا موفق به خرید بازیکن خارجی شده اند، ولی پرسپولیس توفیقی در این زمینه نداشته است.

صاحب‌خبر -

فرارو : دو تیم استقلال و پرسپولیس رقابت‌های لیگ برتر ایران را با پیروزی در هفته نخست سپری کرده اند. استقلال موفق شد در تهران با یک گل از سد هوادار عبور کند و پرسپولیس هم شب گذشته در اهواز با نتیجه ۳ بر یک از سد فولاد گذشت. این نتایج در حالی رقم خورد که بازیکن خارجی‌ای در ترکیب دو تیم به چشم نمی‌خورد.

به گزارش فرارو، پرسپولیسی‌ها که بازیکن خارجی جدیدی ندارند و بوژیدار هم مدت هاست نیمکت نشین حامد لک است؛ استقلال، اما یک بازیکن و مربی جدید خارجی دارد که در هفته اول به دلیل مشکلات اداری نتوانست از حضور آن‌ها استفاده کند. گابریله پین ایتالیایی، مدت هاست به عنوان دستیار فرهاد مجیدی به تهران آمده و این باشگاه به تازگی آرتور کوین یامگا فرانسوی – کامرونی را هم خریده است تا در سمت راست خط دفاعی اش به بازی بگیرد.

همین بازیکن خارجی و جدید استقلال حالا محلی برای دلخوری و دعوای هواداران پرسپولیس با مدیریت باشگاه شده است. آن‌ها با اشاره به موفقیت استقلال در جذب بازیکن خارجی و ادعای مسئولان تیم آبی مبنی بر خرید یکی دو بازیکن خارجی دیگر، از مدیریت تیمشان به شدت انتقاد کرده که توانایی خریدن حتی یک بازیکن خارجی که سرمربی شان اعلام نیاز کرده بود را هم نداشتند. مورد «بازیکن خارجی» حالا تبدیل به اهرم فشاری بر مجید صدری، سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس، شده که به هر دری می‌زند تا حکم سرپرستی اش به مدیرعامل دائمی تغییر کند.

با وجود وعده‌هایی که او برای پرداخت طلب کالدرون و باز شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس و طبیعتا خرید بازیکن خارجی جدید داده است، هیچ کدام از این وعده‌ها محقق نشده و یحیی گل محمدی هم به تازگی گفته با توجه به پایان مهلت نقل و انتقالات لیگ‌های اروپایی، دیگر خریدن بازیکن خارجی چندان راحت نیست. همزمان با این اتفاقات در باشگاه پرسپولیس، استقلالی‌ها با مدیرعاملی مصطفی آجرلو، مسیر منطقی و آرام تری را پیش گرفته اند و تا اینجا توانسته اند یکی از گزینه‌های خارجی مدنظر فرهاد مجیدی را برای استقلال جذب کنند. ضمن اینکه آن‌ها وعده داده اند یکی دو خرید خارجی دیگر هم تا قبل از ۱۶ آبان و پیش از مهلت قانونی نقل و انتقالات در ایران جذب کنند.

برچسب‌ها:

نظر شما