شناسهٔ خبر: 50160122 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

کسب رتبه برتر دانشگاه کاشان در نظام تایمز 2022

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان از کسب رتبه برتر این دانشگاه در رتبه‌بندی تایمز موضوعی 2022 خبر داد و گفت: بر اساس اعلام اخیر این رتبه‌بندی دانشگاه کاشان در دو رشته موضوعی در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، مجید منعم‌زاده مهم‌ترین معیارهای این نظام رتبه‌بندی را، آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجه بین‌المللی اظهار کرد: دانشگاه کاشان در موضوع مهندسی و فناوری (مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک)، رتبه ۲۵۱-۳۰۰ جهان و در موضوع علوم پایه (فیزیک، شیمی، ریاضی و آمار، زمین‌شناسی و محیط‌زیست) رتبه ۴۰۰ تا ۵۰۰ جهان را کسب کرده است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان افزود:  این دانشگاه در موضوع مهندسی و فناوری در جایگاه رتبه دوم کشوری و همچنین دوم در میان دانشگاه‌های جامع کشور و در موضوع علوم پایه در جایگاه سوم کشور و دوم در میان دانشگاه‌های کشور قرار گرفت

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام اخیر این رتبه‌بندی دانشگاه کاشان در دو فیلد موضوعی در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت، افزود: نظام رتبه‌بندی تایمز هرساله رتبه‌بندی جامعی از بررسی اطلاعات بیش از ۱۵۰۰ دانشگاه از ۹۳ کشور جهان ارائه می‌دهد و موسسه تایمز در انگلستان به مدت ۸ سال است که اقدام به رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی می‌کند که. در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰، این موسسه جهت تأمین داده‌های پژوهشی با نظام رتبه‌بندی QS همکاری داشته است ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان را با ۶ شاخص ارزیابی کرده است.

منعم‌زاده مهم‌ترین معیارهای این نظام رتبه‌بندی را، آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجه بین‌المللی ذکر و خاطرنشان کرد: دانشگاه کاشان در موضوع مهندسی و فناوری (مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک)، رتبه ۲۵۱-۳۰۰ جهان و در موضوع علوم پایه (فیزیک، شیمی، ریاضی و آمار، زمین‌شناسی و محیط‌زیست) رتبه ۴۰۰ تا ۵۰۰ جهان را کسب کرده است.

معاون پژوهشی و ارتباطات علمی دانشگاه کاشان افزود:  این دانشگاه در موضوع مهندسی و فناوری در جایگاه رتبه دوم کشوری و همچنین دوم در میان دانشگاه‌های جامع کشور و در موضوع علوم پایه در جایگاه سوم کشور و دوم در میان دانشگاه‌های کشور قرار گرفت.

انتهای پیام/۶۳۱۲۳/ج/

نظر شما