شناسهٔ خبر: 49844428 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

کلاهبرداری ۴۰۰ میلیونی برای پذیرش دانشجو علوم پزشکی

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری کلاهبردارانی خبر داد که با جعل اسناد، ۴۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده بودند.

صاحب‌خبر -
صراط:

سرهنگ کارآگاه سعید دالوند رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲ کلاهبردار خبر داد که با جعل اسناد کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش فارس، سرهنگ کارآگاه دالوند در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: سیزدهم تیر ماه پرونده‌ای از شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران به دادخواهی یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری و جعل به این یگان ارجاع شد و در تحقیقات انجام شده از شاکی مشخص شد که شاکی برای معرفی دخترش به یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی با شخصی به نام عماد آشنا شده که وی با ارائه اسنادی منتسب به دانشگاه پس از اخذ مبلغی بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۶ به شاکی اعلام کرده که فرزندش در دانشگاه پذیرفته شده و از سال تحصیلی جدید می‌تواند در آن دانشکده به ادامه تحصیل خود بپردازد که پس از شروع سال تحصیلی مشخص می‌شود اسناد ارائه شده جعلی بوده و هیچ گونه اعتباری ندارد.

وی تصریح کرد: با عنایت به محتویات پرونده و نیز جرم حادث شده تحقیقات پلیسی برای شناسایی جاعل و عاملین بزه کلاهبرداری کارآگاهان این پایگاه با بهره گیری از استعداد‌های موجود و بررسی سوابق مشابه و با تحقیقات انجام شده عماد دستگیر و در پلیس آگاهی بازداشت شد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تصریح کرد: در تحقیقات مقدماتی از متهم مشخص شد که وی کلیه اقدامات مجرمانه خود را با فردی به هویت سیاوش و با هماهنگی وی انجام داده است که با بررسی سوابق نامبرده مشخص شد فردی با سوابق مشابه در زندان بسر می‌برد لذا با هماهنگی‌های قضائی نامبرده از زندان تحویل این یگان شد.

سرهنگ کارآگاه دالوند با بیان اینکه سیاوش نیز به جرم ارتکابی معترف شد، افزود: با اعتراف صریح متهمان پرونده به دادسرای مربوطه ارسال و هر ۲ متهم برای تحقیقات تکمیلی در اختیار این یگان قرار گرفتند.

نظر شما