شناسهٔ خبر: 49844377 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

استقبال آمریکا از پروازهای تجاری اردن و سوریه

تهران – ایرنا- وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه در واکنش به اعلام از سرگیری پروازهای تجاری میان اردن و سوریه از سوی اردن از آن استقبال کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا از تارنمای شبکه الغد اردن، «جالینا پورتر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: تازمانی که مربوط به پروازهای تجاری باشد، ما از آن استقبال می‌کنیم.

پیش‌تر تارنمای  «عمون» اردن از ازسرگیری پروازهای دمشق - امان از سوم ماه آینده میلادی (اکتبر) خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، وزارت حمل و نقل اردن در بیانیه ای با اشاره به اینکه در نشست وزیران حمل و نقل اردن و سوریه مقرر شد پروازهای بین دو کشور از سوم اکتبر از سر گرفته شود، افزود: در این نشست وضعیت شرکت های حمل و نقل هوایی و یافتن راه حل برای مشکلاتی که با آن روبرو هستند، همچنین راه های جابجایی کالا و تسهیل جا به جایی بار و حمل و نقل کالا و مسافر بین دو کشور و هزینه های تعیین شده برای کامیون ها مورد بررسی قرار گرفت.

در این بیانیه که با هماهنگی سازمان هواپیمایی اردن صادر شد، «وجیه عزایزه» وزیر حمل و نقل این کشور گفت که شرکت هواپیمایی شاهنشاهی اردن از روز یکشنبه آینده با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مورد توافق بصورت مستقیم به سوریه پرواز خواهد داشت.  

وزرای «اقتصاد و تجارت خارجی»، «منابع آب»، «کشاورزی و اصلاحات زراعی» و «برق» هیات سوری را تشکیل می‌دهند و در این سفر با همتایان خود در اردن دیدار و گفت و گو کردند.

پیشتر نیز،   منابع خبری اواخر شهریور امسال از دیدار و گفت و گوی وزیر دفاع سوریه با رئیس ستاد مشترک ارتش اردن درباره همکاری‌های مشترک نظامی و امنیتی خبر داده بودند.  

این دیدار که بنا به دعوت «یوسف الحنیطی» رئیس ستاد مشترک ارتش اردن از «علی عبدالله ایوب» وزیر دفاع سوریه در امان پایتخت اردن برگزار شد، توجه بسیاری از رسانه‌ها و تحلیلگران مسائل سیاسی و نظامی منطقه را به خود جلب کرد.  

وزیران انرژی و نفت کشورهای اردن، مصر، سوریه و لبنان ۱۷ شهریور در نشستی چهار جانبه که در امان پایتخت اردن برگزار شد با انتقال گاز مصر از طریق اردن و سوریه (خط عربی) به لبنان موافقت کردند.

نظر شما