شناسهٔ خبر: 49786562 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

اسماعیلی: دستگاه تبلیغی ما از بیان دلاوری‌های ارتش جامانده است + گزارش تصویری

در دیدار جمعی از فرماندهان ارتش با وزیر فرهنگ و ارشاد زمینه‌های همکاری فرهنگی بین ارتش و وزارت ارشاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نشست هم‌اندیشی بررسی فعالیت‌های مشترک فرهنگی و هنری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور دریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش و محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این جلسه جمعی از فرماندهان ارتش به سخنرانی پرداخته و درباره ظرفیت‌های مشترک فرهنگی میان ارتش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بحث و بررسی نشستند. حجت‌الاسلام حسنی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر خرم طوسی رئیس هیات مدیره بنیاد تعاون ارتش، امیر مختار زاده معاون فناوری ارتباطات ارتش، امیر سرتیپ شیخ معاون تربیت و آموزش ارتش، امیر سرتیپ کریم‌خانی معاون روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی و امیر سرتیپ نصراللهی مدیر اداره علوم و تحقیقات ارتش از جمله فرماندهانی بودند که در این جلسه سخنرانی کردند.

اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: بنده معتقدم که متأسفانه دستگاه تبلیغاتی ما از بازنمایی دلاوری‌های ارتش جا مانده و آنطور که شایسته ارتش بوده نتوانسته‌ایم دلاوری‌ها و رشادت‌های ارتش را به نسل امروزی معرفی کنیم. این قصور را در حوزه فرهنگ و هنر داریم. امیدوارم که بتوانیم ظرفیت‌های مختلف در این حوزه را به کار گرفته و بخشی از دین خود را ادا کنیم.

وی با اشاره به اینکه ارتش سابقه مهمی در فرهنگ و هنر داشته است، گفت: ارتش، سازمانی بزرگ است و در کنار وظایف دفاعی و نظامی سابقه مهمی در حوزه فرهنگ و هنر دارد. برای مثال، موسیقی از طریق حوزه نظامی وارد کشورمان شد. بعد از انقلاب هم ارتش توانسته بخش مهمی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری را پوشش دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: هدف ما هم‌افزایی همه‌جانبه ظرفیت‌های بین دستگاه‌های درون و بیرون دولت است. ما هم مثل شما سرباز رهبر انقلاب هستیم، یک لباس واحد سربازی بر تن ماست که سربازی نایب امام عصر است. من به نمایندگی از مجموعه همکارانم در وزارت ارشاد که مجموعه‌ای متنوع از نظر نوع ماموریت‌هاست، به شما می‌گویم که در این وزارتخانه در خدمت شما هستیم.

در این جلسه فرماندهان ارتش ظرفیت‌های فرهنگی و هنری این نهاد نظامی در حوزه‌های موسیقی، نمایش و تئاتر، سینما و ... را ارائه کردند. هم‌چنین درباره سابقه نخبه‌پروری در ارتش، آموزش فرهنگی به سربازان، تحقیقات و پژوهش و ... گزارشاتی ارائه شد.

انتهای پیام/

نظر شما