شناسهٔ خبر: 49724373 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شبکه‌خبر | لینک خبر

ایران هیچ محدودیتی برای گسترش روابط با ونزوئلا ندارد

وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه ایران هیچ محدودیتی برای گسترش روابط با ونزوئلا ندارد، گفت: دو کشور به تلاش مشترک خود برای شکست تحریم‌های ظالمانه آمریکا ادامه خواهند داد.

صاحب‌خبر -
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حسین امیرعبداللهیان و فلیکس پلاسنسیا وزیر خارجه ونزوئلا امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل به گفتگو در خصوص روابط بین دو کشور پرداخته و بر رابطه مستحکم و نزدیک بین ایران و ونزوئلا تأکید کردند.

وزیر خارجه ونزوئلا در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کشورش، از همکاری و مساعدت‌های جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد و گفت: اوضاع اقتصادی ونزوئلا در حال بازیابی است.

پلاسنسیا با بیان اینکه کاراکاس با دقت و وسواس روابط دوجانبه با ایران را پیگیری می‌کند، افزود: کشورش از تمامی ظرفیت‌ها برای همکاری و ارتقا روابط با ایران استفاده می‌کند.

وزیر خارجه ونزوئلا گفت: روابط بین دو کشور نشان داد که فاصله جغرافیایی نمی‌تواند مانع همکاری کشور‌های مستقل باشد.

وی همچنین توسعه روابط اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران را خواستار شد.

وزیر خارجه ونزوئلا با اشاره به اقدامات آمریکا علیه کشورش، گفت: تلاش آمریکا برای در هم شکستن انقلاب ونزوئلا ناکام ماند و این خود پیامی واضح برای جهان دارد.

در ادامه این دیدار، حسین امیرعبداللهیان با بیان اینکه ایران کشور ونزوئلا را دوست خود می‌داند، مقاومت مردمی و پیروزی‌های ملی ونزوئلا در مقابل دشمنان این کشور را برگ زرین تاریخ معاصر ونزوئلا توصیف کرد و گفت: این امر نشان داد که اراده مردم بزرگ‌تر از سلطه‌جویان است و هر آنچه واشنگتن بخواهد اتفاق نمی‌افتد.

وزیر امور خارجه کشورمان ونزوئلا را به واسطه موقعیت ژئوپلتیکی دارای اهمیتی ویژه خواند و گفت: این امر می‌تواند زمینه همکاری مشترک دو طرف باشد.

امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای گسترش روابط با ونزوئلا ندارد، گفت: دو کشور به تلاش مشترک خود برای شکست تحریم‌های ظالمانه آمریکا ادامه خواهند داد. وزیر امور خارجه تنها راه ممکن را مقاومت و توجه به ظرفیت‌های بومی خواند.

امیرعبداللهیان در پایان برای برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در تهران اعلام آمادگی کرد.

نظر شما