شناسهٔ خبر: 49697553 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

خطیب زاده: مذاکرات وین طی چند هفته آینده از سر گرفته می‌شود

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد که نشست وزرای خارجه ۱+۴ در نیویورک در دستور کار نیست، اما مذاکرات وین طی چند هفته آینده از سر گرفته خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با تاکید براینکه نشست وزرای ۱+۴ در نیویورک در دستورکار نیست، از برگزاری دور آتی مذاکرات وین طی چند هفته آینده خبر داد.

خطیب زاده که در قالب هیأتی به ریاست وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می‌برد، در خصوص مذاکرات احیای برجام گفت: هر نشست و جلسه‌ای هماهنگی قبلی و تنظیم دستورکار لازم دارد، همانطور که قبلا تاکید شد گفتگوهای وین به‌زودی و طی چندهفته آتی از سرگرفته خواهد شد و این به اطلاع ۱+۴ رسانده شده است.

، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: اما در عین حال لازم است قبل از آن،   تیم سیاست خارجی دولت جمع بندی نهایی خود در خصوص کم و کیف گفتگوها را انجام دهد.

خطیب زاده همچنین در پاسخ به اینکه آیا نشست وزرای خارجه ایران و  ۱+۴  در دستور کار قرار دارد، گفت:  برجام و گفتگوهای وین یکی از موضوعات اصلی ملاقات‌های دوجانبه با آقای بورل (مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا)   و وزرای خارجه حاضر از ۴+۱ خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: اما نه برنامه‌ای برای جلسه وزرای خارجه ایران و ۱+۴ از قبل تنظیم شده است و نه اینکه بر اساس اطلاع ما همه وزرای خارجه ۴+۱ در نیویورک حاضر هستند.

نظر شما