شناسهٔ خبر: 49697516 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شفقنا | لینک خبر

بایدن: به زودی برنامه جدیدی برای کمک به واکسینه کردن جهانیان اعلام می کنم

صاحب‌خبر -

شفقنا- رئیس جمهور آمریکا ضمن اینکه خواستار تاسیس نهاد جدیدی برای شناسایی و مقابله با همه گیری و گسترش بیماری‌های واگیردار در جهان شد، اعلام کرد: به زودی برنامه جدیدی برای مقابله با کرونا از جمله کمک به واکسینه کردن جهانیان اعلام خواهم کرد.

به گزارش شفقنا از ایرنا، جو بایدن در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، همچنین بدون اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی بزرگترین تهدید هسته ای برای امنیت منطقه است، ادعا کرد که ایران نباید به سلاح های هسته ای دست یابد.

بایدن در واقع موضوع جدیدی در قبال ایران مطرح نکرد و آنچه امروز گفت، تکرار مواضع و ادعاهای قبلی واشنگتن در قبال تهران بود. او گفت: اگر ایران به تعهداتش در قبال برجام عمل کند، آمریکا هم به تعهداتش بازمی گردد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین با اشاره به مسئله افغانستان، خروج نیروهای امریکای از افغانستان را آغاز یک فصل جدید دانست و ادعا کرد: ما به ۲۰ سال جنگ افغانستان خاتمه دادیم.

او ادعا کرد: کشورش حامی حقوق زنان و دختران افغانستان است و طالبان را در این زمینه مسئول می‌داند و از طالبان می خواهد که حقوق این افراد را مدنظر داشته باشد.

بایدن در خصوص مسئله فلسطین نیز تاکید کرد: آمریکا معتقد است تشکیل دو کشور، بهترین راه حل این مسئله است.

او ادعا کرد: دولت آمریکا خود را متعهد به امنیت خاورمیانه می داند.

رئیس جمهور آمریکا در بخش دیگر از سخنانش با اشاره به مسائل و مشکلات فراوان پیش روی جهان به خاطر شیوع کرونا گفت که جهان دچار رنج و درد بسیار بخاطر این پاندمی شده است.

او تاکید کرد: باید برای غلبه بر همه گیری کرونا، اقدامات سریع و فوری انجام دهیم.

بایدن با بیان اینکه دولت واشنگتن از دسترسی جهانیان به امکانات بهداشتی برای رویارویی و مهار کرونا حمایت می کند، خواستار تاسیس نهاد جدیدی برای شناسایی و مقابله با همه گیری و گسترش بیماری‌های واگیردار در جهان شد.

رئیس جمهور آمریکا در سخنانی از کمک مالی و دارویی آمریکا به کشورهای مختلف برای مقابله با کرونا خبر داد و افزود: به زودی برنامه جدیدی برای مقابله با کرونا از جمله کمک به واکسینه کردن جهانیان اعلام خواهم کرد.

او در نخستین سخنرانی خود به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به پیوستن دوباره واشنگتن به توافق پاریس برای دگرگونی های اقلیمی و همچنین ائتلاف ناتو و ادامه تعامل با اتحادیه اروپا اشاره کرد.

بایدن همچنین با اشاره به حملات سایبری و تروریسم، این دو مسئله را از چالش های مهم جهان امروز دانست و گفت: برای مقابله با حملات سایبری باید قواعد و مقررات مشخصی وجود داشته باشد.

او تاکید کرد: آمریکا حق پاسخگویی به حملات سایبری علیه خود و متحدانش را محفوظ می داند.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به روابط آمریکا با متحدانش گفت که واشنگتن متعهد به همکاران با متحدان خود است. وی تاکید کرد اگر لازم باشد امریکا برای حفظ منافع خود و متحدانش به زور هم متوسل خواهد شد.

او همچنین گفت: در مقابله با تروریسم، با متحدان خود همکاری خواهیم کرد تا نیازی به استفاده از نیروی نظامی در مقیاس بزرگ نباشد.

بایدن مدعی شد که کشورش بار دیگر سکان رهبری جهان را بدست گرفته است.

او همچنین بدون اشاره به رد پای کشورش در بسیاری از مشکلات و بحران های جاری در جهان، عنوان کرد: امریکا اماده همکاری با همه کشورها برای حل و فصل بحران ها و مشکلات مشترک پیش روی جهان است.

نظر شما