شناسهٔ خبر: 49697120 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

ساخت و ساز‌های غیرمجاز در مجاورت اماکن تاریخی مرند ممنوع است

رییس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مرند گفت:ساخت و ساز‌های غیرمجاز در مجاورت اماکن و محوطه‌های تاریخی این شهرستان ممنوع بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،عبدالعلی محمدی رییس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مرند گفت:با توجه به اینکه شهرستان ویژه مرند دارای ظرفیت‌های غنی تاریخی در حوزه شهری و روستایی است بنابراین حراست از اماکن و محوطه‌های تاریخی در راستای عدم تجاوز به حریم آن‌ها امری ضروری است.

اوافزود: به دنبال نظارت‌های انجام شده توسط کارشناسان حوزه میراث فرهنگی استان از محوطه‌های تاریخی از جمله سایت تاریخی «النجق» و محوطه ثبتی و تاریخی «کت یئری قینر» از توابع بخش مرکزی این شهرستان، روند توقف ساخت و ساز‌های غیرمجاز مجاور محوطه‌های مذکور مورد بررسی قرار گرفت.

او با بیان اینکه حراست و حفاظت از محوطه و اماکن تاریخی مسئولیتی همگانی بوده و همکاری تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌های شهری و روستایی در این کار ضروری است، ادامه داد: در صورت مشاهده ساخت و ساز‌های غیرمجاز در مجاورت اماکن و محوطه‌های تاریخی این شهرستان با متخلفان به‌صورت جدی و قانونی برخورد می‌شود.

شهرستان مرند با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع است.

انتهای پیام/

نظر شما