شناسهٔ خبر: 49696950 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شفقنا | لینک خبر

وزیر کار خبر داد: افتتاح مرکز «توسعه و تعاون» برای همه استان‌ها تا ۱۴۰۱

صاحب‌خبر -

شفقنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شوک بخش تعاون همان حوزه نوآورانه و دانش بنیان است تا این بخش مظلوم را بلند کند از این رو نهادهای مربوطه و همکاران ما در استان ها به بخش نوآورانه در بخش تعاون به عنوان یک راهبرد اساسی توجه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، حجت الله عبدالملکی در مراسم افتتاح مراکز نوآوری و توسعه تعاون استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان، سمنان و گیلان واقع در ساختمان مرکزی نوآوری و توسعه تعاونی ایران( منتا) اظهار داشت: تفاهم نامه برای خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی برای بخش تعاون به امضا رسید که این اعتبار، هیچ است زیرا این رقم در مقابل پرداخت تسهیلات شبکه بانکی، معادل یک هزارم تسهیلات است.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با طرح این سوال که نظام مالی کشور در سال گذشته و ۶ ماهه نخست امسال چه مقدار از تسهیلات را در اختیار بخش تعاون قرار داده است؟، خواستار ارائه گزارشی در این زمینه شد.

وی با اشاره به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: در بند اول و دوم این سیاست ها، توجه و تاکید بر ایجاد و زمینه مشارکت آحاد مردم و خانواده ها با درآمد کم در ایفای اقتصاد ملی شده است که یکی از بسترهای آن تعاونی ها هستند.

عبدالملکی بیان داشت: تاکید بر توسعه اقتصاد دانش بنیان شده است و متولیان همه بخش های کشور در این زمینه مسوول هستند.

وی با بیان اینکه امروز چهار مرکز نوآورانه تعاونی در استان های مختلف کشور راه اندازی شد، ابراز امیدواری کرد تا سال ۱۴۰۱ همه استان ها یک مرکز توسعه و تعاون داشته باشند.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: هر جسم نیمه جانی احتیاج به شوک دارد و شوک بخش تعاون همان حوزه نوآورانه و دانش بنیان است تا این بخش مظلوم را بلند کند از این رو نهادهای مربوطه و همکاران ما در استان ها به بخش نوآورانه در بخش تعاون به عنوان یک راهبرد اساسی توجه داشته باشند.

در ادامه این مراسم، حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شتاب‌دهنده‌های کوورک، آی بی سی، اگزه و شرکت‌های تعاونی‌ «طعم و عطر ماگنولیا»، «فولاد هرمس»، «آذین پلاست»، «الوان» و «پیشگامان» بازدید کرد.

تفاهم نامه اختصاص خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی با نرخ ترجیحی با امضای محمد کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهدی حسین‌نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون و حجت‌الله مهدیان مدیرعامل بانک‌توسعه تعاون به امضا رسید.

 

 

 

نظر شما