شناسهٔ خبر: 49696798 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

نحوه استفاده همزمان از واتساپ روی چند دستگاه برای کاربران iO‌S‌

پیامرسان واتساپ اعلام کرد که قابلیت جدیدی را در اختیار کاربران قرار داده که آن ها می توانند همزمان از چهار دستگاه به طور همزمان و بدون اینکه دستگاه اصلی به اینترنت متصل باشد، استفاده کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری آنلاین  به نقل از برنا؛ در حال حاضر بسیاری از کاربران سیستم عامل iO‌S پیامرسان واتساپ قادر هستند از قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه، همزمان این پیامرسان روی چهار دستگاه استفاده کنند. در این قابلیت دیگر نیاز نیست که حتما نسخه موبایلی این برنامه به اینترنت متصل باشد تا روی دیگر دستگاه‌ها سرویس بدهد. اکنون این قابلیت در دسترس تعداد زیادی از کاربران iO‌S در جهان قرار گرفته است.

استفاده همزمان چهار دستگاه از واتساپ

اکنون کاربران این برنامه نسخه دسکتاپ واتساپ به صورت همزمان با نسخه موبایلی استفاده کنند، باید نسخه موبایلی به اینترنت متصل باشد. در حال حاضر واتساپ این محدودیت اتصال اینترنت در نسخه موبایل را برای کاربران iOS برداشته است. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد که حداکثر چهار دستگاه را بدون احتساب دستگاه اصلی به یکدیگر متصل کنند. کاربران در این ویژگی بدون نیاز به اتصال به دستگاه اصلی، می‌توانند از حساب واتساپ شان روی دستگاه‌های مختلف استفاده کنند.

آخرین نسخه‌ای که در اپ استور عرضه شده، نسخه ۲.۲۱.۱۸۰.۱۴ است که کاربران پس از دانلود و نصب برنامه اعلان پشتیبانی از چند دستگاه را در بخش Linked Devices دریافت می‌کنند. پس از اینکه کاربران با این درخواست موافقت کنند، از اتصال فعلی خودشان خارج می‌شود و باید دوباره کد QR روی صفحه را روی تمامی دستگاه‌های متصل اسکن کنند.

کاربران چند ثانیه پس از اتصال به دستگاه جدید می‌توانند پیام‌های خودشان را همگام سازی کنند. البته زمان مکالمات براساس حجم تاریخچه پیام‌های کاربران متفاوت است. پس از اتمام عملیات همگام سازی پیام ها، می‌توان از حساب واتساپ روی دیگر دستگاه‌ها نیز استفاده کرد، حتی اگر گوشی خاموش باشد. این قابلیت از حداکثر چهار دستگاه به صورت همزمان پشتیبانی می‌کند که هیچ کدام از آن‌ها به جز دستگاه اصلی نمی‌تواند موبایل باشد. البته پشتیبانی از آیپدها و تبلت‌های اندرویدی هنوز به برنامه واتساپ اضافه نشده است.

گفتنی است که زمان پیوستن به نسخه بتای این قابلیت، واتساپ هشداری را مبنی بر این که برخی از ویژگی‌های برنامه مثل تماس با افرادی که از نسخه قدیمی استفاده می‌کنند، احتمالا کار نخواهد کرد، می‌فرستد. البته هنوز مشخص نیست این به روز رسانی برای چه کاربرانی فعال شده است.

نظر شما