شناسهٔ خبر: 49696443 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

هشدار مقاومت به اسرائیل درباره ارتکاب حماقت علیه اسرای فلسطینی

گروه‌های مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی درباره ارتکاب هرگونه حماقت علیه ۶ اسیر فلسطینی هشدار دادند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه امروز سه‌شنبه در نشست دوره‌ای خود برای بررسی تازه‌ترین تحولات فلسطین تأکید کردند که بازداشت مجدد اسرای عملیات «تونل آزادی» حقیقت شکست و ناتوانی رژیم صهیونیستی را در برابر اراده استوار اسرا تغییر نخواهد داد.

این گروه‌ها تأکید کردند که هرگونه حماقت از سوی رژیم صهیونیستی علیه 6 اسیر فلسطینی، دشمن صهیونیستی را در معرض یک رویارویی واقعی با ملت و مقاومت فلسطین قرار خواهد داد.

گروه‌های مقاومت تأکید کردند که اقدامات ارتش شکست‌خورده رژیم صهیونیستی و کابینه بحران‌زده این رژیم از اراده اسرای فلسطینی نخواهد کاست.

این گروه‌ها ضمن محکوم کردن درخواست تشکیلات خودگردان فلسطین برای برگزاری انتخابات محلی که به منافع حزبی و گروهی حزب این تشکیلات خدمت می‌کند، تأکید کردند که این درخواست در سایه لجبازی تشکیلات خودگردان فلسطین و لغو انتخابات ریاستی و پارلمانی به‌منزله منحرف کردن نگاه‌ها است.

گروه‌های مقاومت فلسطین تأکید کردند که هرگونه انتخابات نیاز به توافقی ملی و فراهم شدن فضای مناسب برای برگزاری آن را دارد و تشکیلات خودگردان فلسطین باید به توافق‌های ملی قبلی درباره انتخابات ریاستی، پارلمانی و مجلس ملی و همچنین شوراهای محلی پایبند باشد.

گروه‌های مقاومت فلسطین هرگونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرده آن را لکه ننگی بر پیشانی کسانی دانستند که قراردادهای عادی‌سازی با اسرائیل را امضا کرده‌اند.

این گروه‌ها تأکید کردند که عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در آگاهی ملت‌های آزاده و مقاومتی که به مسئله فلسطین و قداست سرزمین فلسطین و مسجدالاقصی ایمان دارند، تأثیری نخواهد گذاشت.

گروه‌های مقاومت ضمن قدردانی از مبارزان فلسطینی در شهرک‌های بیتا، کفرقدوم، جنین، محله شیخ‌جراح و «بلاطه» که همچنان به مقابله با نقشه‌ها و توطئه‌های رژیم صهیونیستی علیه سرزمین فلسطینی ادامه می‌دهند، خواستار ادامه فعالیت‌های خشم مردمی در همه میادین و شهرهای کرانه باختری شدند و تأکید کردند که مقاومت، انتفاضه و تشدید درگیری‌ها تنها راه بازدارندگی در برابر اسرائیل است.

گروه‌های مقاومت فلسطین همچنین توافق بین آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطین (آنروا) و دولت آمریکا را که با هدف اجرای سیاسیت‌های امنیتی رژیم صهیونیستی و به فراموشی سپردن مسئله آوارگان صورت گرفته است، محکوم کردند.

پنج اسیر فلسطینی وابسته به جنبش جهاد اسلامی و یک اسیر دیگر وابسته به جنبش فتح که به حبس طولانی‌مدت محکوم بودند، ساعت یک بامداد روز دوشنبه (15 شهریور) موفق شدند از زندان «جلبوع» در شمال فلسطین اشغالی که از مهم‌ترین زندان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود، فرار کنند.

نظامیان صهیونیست بامداد شنبه به محله شرقی شهر «جنین» یورش برده «ایهم کمعجی» و «مناضل نفیعات» دو اسیر فلسطینی دیگر را دستگیر کردند و به این ترتیب همه 6 اسیر فلسطینی که طی عملیاتی موفق به فرار از زندان «جلبوع» شده بودند، بار دیگر به اسارت درآمدند.

انتهای پیام/+

 

نظر شما