شناسهٔ خبر: 49696192 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

مسابقات هندبال قهرمانی بانوان آسیا؛

ایران ۳۸ – سوریه ۱۹ / رویای بانوان هندبال ایران محقق شد

تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در آخرین دیدار مرحله گروهی امروز به مصاف سوریه رفتند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی هندبال بانوان کشورمان برای نخستین بار در تاریخ ورزش‌های گروهی و توپی بانوان ایران، علاوه بر صعود به جمع چهار تیم برتر رقابت‌های هندبال آسیا، سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی اسپانیا را کسب کرد تا ضمن حضور در جمع چهار تیم برتر رقابت‌های آسیایی، برای نخستین بار رویای جهانی شدن بانوان هندبال ایران را محقق سازد.

عصر امروز تیم ملی هندبال بانوان ایران در آخرین دیدار از مرحله گروهی هندبال قهرمانی زنان آسیا به مصاف تیم ملی سوریه رفت که ملی پوشان کشورمان موفق شدند علی رغم همه حواشی و مشکلات چند روز اخیر این رقابت ها، با نتیجه ۳۸ بر ۱۹ حریف خود را شکست دهند و به عنوان تیم دوم گروه B علاوه بر صعود به مرحله نیمه نهایی، جواز حضور در رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان جهان را کسب کنند.

بر این اساس با توجه به جدول رده بندی پس از بازی‌های امروز، کره جنوبی و قزاقستان از گروه A و ژاپن و ایران از گروه B راهی رقابت‌های نیمه نهایی شدند و کره جنوبی – ایران و ژاپن – قزاقستان رقابت‌های مرحله نیمه نهایی را برگزار می‌کنند.

مسابقات مرحله نیمه نهایی پنجشنبه هفته جاری، اول مهر، برگزار می‌شود. روز شنبه، سوم مهر، نیز با برگزاری رقابت فینال و رده بندی، هجدهمین رقابت‌های قهرمانی زنان آسیا به پایان می‌رسد.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

نظر شما