شناسهٔ خبر: 49693856 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اعتماد آنلاین | لینک خبر

وزیر خارجه آلمان: زمان برای احیای برجام رو به اتمام است / دعوت از تهران برای بازگشت به مذاکرات وین نمی تواند همیشگی باشد / تهران سریع تر راه خود را برای بازگشت به میز مذاکره بیابد

وزیر خارجه آلمان با بیان اینکه "زمان برای احیای توافق هسته ای با ایران رو به اتمام است" گفت که در روزهای آینده در نیویورک درباره این موضوع رایزنی هایی خواهند داشت.

صاحب‌خبر -

اعتمادآنلاین| هایکو ماس وزیر امورخارجه آلمان پیش از سفر به نیویورک برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل بیانیه ای منتشر و برنامه های خود در جریان این سفر را اعلام کرد.

 

به گزارش ایسنا، وی در بخشی از بیانیه خود تاکید کرد: وقت برای توافق هسته ای با ایران تنگ است و دعوت از تهران برای بازگشت به مذاکرات وین نمی تواند همیشگی باشد.

 

ماس ادامه داد: اکنون دولت جدید (ایران) باید سریع راه خود را برای بازگشت به میز مذاکره بیابد. در این خصوص نیز در روزهای آینده گفت وگوهایی خواهیم داشت.

 

وزیر امورخارجه آلمان همچنین رسیدگی به اوضاع افغانستان و لیبی را از مهم ترین موضوعات در نشست امسال مجمع عمومی برشمرد.

 

این در حالی است که سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برگزاری نشستی میان ایران و 1+4 در نیویورک را غیر محتمل دانسته است. جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم در این باره گفت: در حال حاضر آنچه اهمیت دارد، برگزاری نشست در سطح وزیران خارجه (1+4) نیست، بلکه اراده و تمایل تمام کشورهای طرف برجام برای از سرگیری مذاکرات وین است.

 

نظر شما