شناسهٔ خبر: 49690839 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

یک نماینده خبر داد:

لایحه دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در اولویت مجلس است

محمد صالح جوکار نماینده یزد و اشکذر در مجلس خبر داد که لایحه همسان‌سازی دائمی حقوق بازنشستگان با شاغلان در اولویت است و تاکنون در مجلس اقداماتی برای اجرای آن شده و پیگیری لازم صورت می‌گیرد.

صاحب‌خبر -

جی پلاس؛ نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه لایحه دائمی شدن همسان‌سازی در دستور کار است اعلام کرد که این لایحه در اولویت است و برای اجرای کامل آن از هیچ تلاشی توسط مجلس دریغ نمی‌شود.

ایلنا در ادامه نوشت: محمد صالح جوکار در نشست با تعدادی از فعالان صنفی، روسای کانون‌های بازنشستگان و پیشکسوتان آموزش و پرورش یزد افزود: لایحه همسان‌سازی دائمی حقوق بازنشستگان با شاغلان در اولویت است و برای اجرای کامل آن از هیچ تلاشی توسط مجلس دریغ نمی‌شود. 

وی با بیان اینکه معلمان به خصوص فرهنگیان پیشکسوت حق بزرگی بر گردن نظام تعلیم و تربیت و نیروی انسانی کشور در بخش‌های مختلف دارند ادامه داد: همسازی حقوق بازنشستگان با شاغلان جزو موارد مهم و مورد تاکیدی است که تاکنون در مجلس اقداماتی برای اجرای آن شده و پیگیری لازم صورت می‌گیرد. 

 

افزایش برخی حقوق‌ها برای شاغلان در مجموع صحیح نیست

 

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: افزایش برخی حقوق‌ها برای شاغلان در مجموع صحیح نیست و باید به وضعیت پیشکسوتان عرصه تعلیم و ترییت و معلمان بازنشسته که حق بزرگی بر گردن همگان دارند بیش از گذشته با جدیت پیگیری و اقدام لازم و مناسب به عمل آید. 

 

طرح رتبه‌بندی فرهنگیان از موارد اساسی است

 

جوکار بیان کرد: طرح رتبه‌بندی فرهنگیان در کنار طرح همسازی‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان جزو موارد اساسی و مطالبه دیگر برحق این قشر دلسوز و فرهیخته کشور است و هر کاری را برای رفاه و خدمت به آن‌ها انجام دهیم یک وظیفه و اجرا می‌شود. 

این نماینده مجلس گفت: صندوق‌های بازنشستگی، کانون‌ها و انجمن‌های صنفی معلمان باید در چارچوب مقررات و بدون وابستگی برای رسیدگی به حقوق اعضا و امور صنفی جامعه بزرگ هدف خود جدی فعالیت کنند و دولت و مجلس از آن حمایت مادی و معنوی دارد.

نظر شما