شناسهٔ خبر: 49606076 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

ادامه بارش‌های پراکنده و هوای خنک تا اوایل هفته آینده در مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: انتظار داریم تا روز یک‌شنبه آسمانی ابری، در ارتفاعات شاهد هوایی مه‌آلود و بارش‌های متناوب و پراکنده در آسمان مازندران باشیم.

صاحب‌خبر -

احمد اسدی امروز درباره پیش‌بینی وضعیت جوی آسمان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: روز پنج‌شنبه شاهد افزایش محسوس دما در ارتفاعات استان مازندران بودیم؛ به‌طوری‌که در کیاسر به ۳۷ و در کجور به ۳۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود که این میزان دما در این ایستگاه در شهریور ماه رکورد جدیدی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه از شب گذشته با شکل‌گیری جریانات شمالی شاهد افزایش ابر که از بامداد امروز شاهد بارش‌های پراکنده در استان بودیم، افزود:  دمای هوای امروز نسبت به روز گذشته کاهش پیدا کرد که این کاهش دما در ارتفاعات تا ۱۰ درجه بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی به‌دلیل استقرار جریانات خنک و مرطوب شمالی و عبور امواج متناوب تراز میانی انتظار داریم تا روز یک‌شنبه غالبا آسمانی ابری و در ارتفاعات شاهد هوایی مه‌آلود و بارش‌های متناوب و پراکنده در آسمان مازندران باشیم.

اسدی یادآور شد: طی این مدت شاهد ادامه روند خنک شدن هوا به‌ویژه در ارتفاعات استان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: باتوجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز دوشنبه انتظار داریم شاهد جو پایداری در آسمان مازندران باشیم‌.

معاون هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران امروز و فردا به‌صورت مواج بوده و برای شنا مناسب نیست.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج

نظر شما