شناسهٔ خبر: 49606017 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

شرایط سنی واکسیناسیون در مراکز تجمیعی در استان خراسان رضوی برداشته شد

گروه استان‌ها- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از فردا شنبه ۲۷شهریور ماه شرایط سنی در مراکز تجمیعی واکسیناسیون برداشته شده است.

صاحب‌خبر -

حمیدرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: از فردا در مراکز تجمیعی شهر مشهد واکسیناسیون بدون در نظر گرفتن شرایط سنی برای تمام مراجعه‌کنندگان بالای 18 سال انجام می‌شود و همه شهروندان جهت تزریق واکسن می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد واکسن به اندازه کافی دارد و پیش‌بینی می‌کنیم، اگر با همین سرعت کار واکسیناسیون شهروندان پیش رود تا 45 روز دیگر حدود 80 درصد از مردم مشهد هردو دز واکسن خود را دریافت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های علوم پزشکی مشهد واکسن برکت تا دو روز آینده در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار خواهد گرفت تا هم محدودیت افرادی که دز اول را دتزریق کرده بودند برای تزریق دز دوم رفع شود و هم دز دوم برای علاقه مندان به تزریق واکسن برکت صورت خواهد گرفت.

رحیمی تصریح کرد: برابر آخرین رنگ‌بندی اعلامی در نرم‌افزار ماسک که از روز شنبه (27 شهریورماه) قابلیت اجرایی دارد تعداد مناطق قرمز در خراسان رضوی به سه شهر کاهش یافت و 12 شهر در وضعیت زرد و 14 شهر در وضعیت نارنجی قرار گرفتند در رنگ‌بندی جدید تنها شهرستان‌های درگز، خلیل‌آباد و بردسکن در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قوچان، چناران، مشهد، فریمان، نیشابور، بینالود، تربت‌حیدریه، کاشمر، سرخس، تایباد، خواف، گناباد و سبزوار با قرار گرفتن در وضعیت نارنجی در شرایط پرخطر و شهرستان‌های کلات، فیروزه، خوشاب، جوین، جغتای، داورزن، مه‌ولات، بجستان، رشتخوار، زاوه، باخرز و تربت جام با قرار گرفتن در وضعیت زرد در شرایط خطر متوسط قرار دارند.

انتهای پیام/281/ح

نظر شما