شناسهٔ خبر: 49602344 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

مهار تورم و سامان قیمت‌ها زمان‌بر است/ توجه دولت به ساماندهی اقتصاد

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه مهار تورم و سامان قیمت اجناس زمان‌بر است گفت: دولت در این زمینه ورود کرده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام محمد جوادی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی، سیاسی نماز جمعه با دعوت همگان به تقوای الهی اظهار کرد: از دیدگاه امام صادق(ع) فرد بهشتی دارای این ویژگی‌هاست، ظاهری متبسم، زبانی لطیف، قلبی آکنده از رافت و مهربانی و دست باز برای کمک به دیگران در حد وسع.

وی با بیان اینکه اگر افرادی هستند که این خصوصیات را در وجود خود ندارند، باید آن را ایجاد کنند و این کار شدنی است گفت: با برخورداری از این ویژگی‌ها هم رشد فردی و هم رشد اجتماعی را شاهد خواهیم بود.

امام جمعه موقت همدان با تأکید بر لزوم کمک به نیازمندان، توجه به این مهم را در شرایط اقتصادی امروزی بسیار حیاتی دانست و افزود: توجه به این موضوع زمینه تقویت تقوا را در افراد فراهم می‌کند.

وی با بزرگداشت سالگرد رحلت آیت‌الله طالقانی تصریح کرد: آیت الله طالقانی به دستور امام خمینی(ره) نخستین امام جمعه تهران بود و امام به ایشان لقب «ابوذر نظام» را داد، دشمنان بسیار تلاش کردند که بین ایشان و امام تفرقه ایجاد کنند،که هرگز موفق نشدند.

جوادی با بیان اینکه سالگرد شهادت آیت‌الله مدنی که امام خمینی(ره) ایشان را دست راست خودشان اعلام کردند را هم گرامی می‌داریم اظهار کرد: آثار اقدامات اجتماعی شهید مدنی در همدان همچنان وجود دارد که می‌توان به درمانگاه مهدیه، صندوق قرض الحسنه مهدیه، دارالایتام اشاره کرد.

وی در ادامه ضمن تشکر از متولیان امر در زمینه تولید و واردات واکسن و انجام واکسیناسیون در کشور  گفت: تزریق دز اول و دوم واکسن باید انجام شود.

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه ۱۷ ماه از شیوع این بیماری گذشته و تنها ۱۹ میلیون دز وارد شده است گفت: در یک ماه گذشته بیش از ۳۰ میلیون دز وارد شد و اگر این اتفاق زودتر رخ می‌داد ما با مرگ و میر بسیاری از افراد مواجه نمی‌شویم.

وی با بیان اینکه برخی می‌پرسند چرا هنوز در دولت جدید گرانی وجود دارد اظهار کرد: امروز قیمت‌ها گران‌تر نشده و مهار تورم نیز مسأله زمان‌بری است که البته باید از سوی دولت انجام گیرد.

جوادی گفت: اقداماتی چون کاهش قیمت سیمان از ۱۰۰ هزار تومان به ۲۵ هزار تومان توسط دولت انجام شده و ما همه باید کمک کنیم تا روند ادامه یابد.

وی در ادامه با اشاره به بزرگداشت هفته دفاع مقدس افزود: استکبار جهانی تلاش کرد تا با زور و تهدید نظام مقدس جمهوری اسلامی را از میان بردارد اما این ملت تمام تلاش خود را به کار بست تا یک وجب از خاک وطن به دست دشمن نیفتد و جز این هم نشد.

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه باید به نسل‌های آینده دلاوری و فداکاری مردان و زنان بزرگ این سرزمین در دفاع مقدس را منتقل کنیم راه پیروزی و موفقیت را در مقاومت و الگوبرداری از انسان‌های آزاده عنوان کرد.

انتهای پیام/۸۹۰۴۰/

 

نظر شما