شناسهٔ خبر: 49590178 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

امیر سرتیپ آشتیانی در دیدار سردار کارگر مطرح کرد؛

وزیر دفاع: به دنبال افزایش تعامل با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هستیم / سردار کارگر: وزارت دفاع نقش مهمی در نیرو‌های مسلح و کشور ایفا می‌کند

وزیر دفاع در دیدار رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از آمادگی این وزارتخانه برای همکاری با این بنیاد برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ظهر امروز در دیدار با سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و معاونان این بنیاد اظهار کرد: بزرگترین دستاوردی که باعث شد تا نظام مقدس جمهوری اسلامی بتواند به توان بازدارندگی مضاعف و اقتدار دست یابد تجربیاتی است که از دفاع مقدس برای ملت ایران به یادگار مانده است.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ دفاع مقدس در میان نسل جوان جامعه، گفت: امروز یکی از وظایف اساسی ما این است که ارزش‌های دفاع مقدس را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز شاکله اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نسلی تشکیل می‌دهد که تربیت شده و درک کننده مکتب دفاع مقدس است، افزود: نسل تربیت یافته دفاع مقدس در بحران ها، قادر است کشور را مدیریت کند و در مسیر پیشرفت و ارتقا قرار دهد. چراکه این نسل بزرگ شده در سایه تجربیات و فرهنگ دفاع مقدس هستند.

بیشتر بخوانید

وی تصریح کرد: امیدواریم با اقدامات ارزشمند و فاخر مجموعه‌های فرهنگی کشور بتوانیم نسل جدید جامعه را نیز با فرهنگ دفاع مقدس عجین کرده و ادامه دهندگان مکتب دفاع مقدس را برای آینده کشور تربیت کنیم.

امیر آشتیانی با اشاره به اقدامات سازنده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در تبیین و ترویج فرهنگ دفاع مقدس، گفت: اعتقاد دارم یکی از نهاد‌های اثرگذار که فعالیت‌ها و برنامه هایش می‌تواند آینده نظام را تضمین کند، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است. این نهاد خوشبختانه تاکنون منشا اقدامات بزرگ و ارزشمندی بوده است و ما نیز در وزارت دفاع تلاش می‌کنیم تا این مسیر را دنبال و تقویت کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های وزارت دفاع در تعامل با سایر سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی گفت: وزارت دفاع این آمادگی را دارد که در حوزه دولت و مجلس بسترساز توسعه روابط با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس باشد و در راستای اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های این نهاد انقلابی گام بردارد.

وزیر دفاع در پایان با تاکید بر اهمیت تعامل وزارت دفاع و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ضرورت دارد همکاری‌ها و تعاملات در چارچوب روابط صمیمانه موجود، افزایش یابد و هر دو نهاد در راستای تحقق اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام‌های مناسب را بردارند.

سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این دیدار گفت: وزارت دفاع نقش بی‌بدیل و مهمی را در نیرو‌های مسلح و کشور ایفا می‌کند.

وی با اشاره به رسالت وزارت دفاع در پشتیبانی از نیرو‌های مسلح گفت: وزارت دفاع امورات نیرو‌های مسلح را ساماندهی و همچنین ارتباط نیرو‌های مسلح را با بخش‌های کشوری تنظیم و برقرار می‌کند که این مسئله بسیار با اهمیت است؛ چراکه برای دستیابی به این هدف، باید درک مناسبی از سیستم‌های کشوری و نیرو‌های مسلح داشت.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه، حضور امیر سرتیپ آشتیانی در وزارت دفاع را یک موقعیت ممتاز برای کشور و نیرو‌های مسلح قلمداد کرد و افزود: حضور امیر آشتیانی در رده‌های مختلف نیرو‌های مسلح و نقش ارزنده وی در این عرصه، می‌تواند بسترساز گام‌های بلند و مؤثر در حوزه ارتقای توان دفاعی باشد.

سردار کارگر اضافه کرد: امیدواریم که امیر آشتیانی همچنان‌که در سِمت‌های قبلی موفق بوده‌اند در این عرصه خطیر نیز همچون گذشته، موفق و سرافراز باشند.

وی سپس با اشاره به اقدامات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سال‌های اخیر گفت: این بنیاد در دوره دولت گذشته ۲۳ موزه دفاع مقدس را در سطح کشور ساخت؛ همچنین زمانی که در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مشغول به فعالیت شدم ۸۷۰ یادمان شهدای گمنام ساخته شده بود که امروز با همت تلاشگران این عرصه، ۲ هزار و ۵۰۰ یادمان شهدای گمنام در سراسر کشور ایجاد شده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به فعالیت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه نشر کتاب، بیان کرد: پیش از این، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در طول ۲۰ سال ۷۰۰ عنوان کتاب به چاپ رسانده بود، اما در طول هشت سال گذشته بیش از هفت هزار کتاب به رشته تحریر درآمده و چاپ شده است.

سردار کارگر ادامه داد: در حوزه راهیان نور نیز در سال ۱۳۹۲ نیز نزدیک به چهار میلیون نفر از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بازدید داشتند که این رقم در سال ۱۳۹۷ به بیش از هفت میلون نفر رسید.

وی اظهار داشت: ما همواره اعلام کرده‌ایم که دفاع مقدس متعلق به آحاد ملت بزرگ ایران است و اجازه ندادیم که هیچ گروه، حزب، قشر و جناحی دفاع مقدس را به انحصار خود دربیاورد؛ چراکه دفاع مقدس با پشتوانه همه مردم به پیروزی رسید.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تأکید بر اینکه اگر مردم به کمک نیرو‌های مسلح نمی‌آمدند و جبهه‌های حق علیه باطل را یاری نمی‌کردند، شاهد پیروزی‌های بزرگ در دوران دفاع مقدس نبودیم، گفت: امروز نیز مردم و دستگاه‌های دولتی با همان روحیه پای کار انقلاب و دفاع مقدس هستند و مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هیچ مشکل لاینحلی را پیش روی خود نمی‌بیند.

انتهای پیام/

نظر شما