شناسهٔ خبر: 49579180 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

تأکید دمشق بر لزوم لغو محاصره و پایان حضور نظامی غیرقانونی در خاک سوریه

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل دیشب در سخنانی در نشست شورای امنیت بر لزوم رفع محاصره تحمیل‌شده آمریکا و اتحادیه اروپا علیه مردم سوریه تأکید کرد و خواستار پایان دادن حضور نظامی آمریکا و ترکیه در خاک سوریه شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنان دیشب خود در نشست شورای امنیت اظهار داشت که دمشق به همکاری سازنده خود با طرف‌های بین‌المللی و دیگر شرکا با هدف بهبودی اوضاع انسانی و تأمین خدمات و حمایت از نیازمندان در سراسر کشور ادامه می‌دهد.

به گزارش سانا، صباغ در ادامه اقدام نیروهای ترکیه در ممانعت از حرکت کاروان کمک‌های انسان‌دوستان به منطقه «اتارب» در شمال غربی سوریه را محکوم کرد و گفت: نیروهای اشغالگر ترکیه و همدستان تروریست آنها جلوی حرکت کاروان کمک‌های انسان‌دوستانه به اتارب را که دولت سوریه مجوز آن را به سازمان ملل داده بود، گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: دمشق به ارسال کمک‌های انسانی از داخل سوریه و مواضع خود درباره توقف سیاسی‌کاری «مکانیزم ارسال کمک‌های فرامرزی» به سوریه که حاکمیت و وحدت ارضی این کشور را نقض می‌کند، پایبند است.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در ادامه به تحریم اقتصادی تحمیلی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه سوریه که منجر به کمبود شدید غذا و دارو و تجهیزات پزشکی و سوخت و برق در این کشور شده است، اشاره کرد و خواستار رفع محاصره تحمیل‌شده غرب بر مردم سوریه شد.

صباغ گفت: بهبودی اوضاع انسانی در سوریه بستگی به احترام گزاردن غرب به حاکمیت و استقلال و وحدت و سلامت ارضی سوریه دارد و این اصلی است که تمام قطعنامه‌های ذی‌ربط شورای امنیت بر آن تأکید دارد.

وی در پایان سخنانش بر لزوم خاتمه دادن به حضور نظامی غیرقانونی بیگانگان در خاک سوریه و توقف جنایات نظامیان اشغالگر آمریکا و ترکیه و اقدامات آنها در حمایت از تروریسم و غارت ثروت ملی و سرقت منابع اقتصادی و انرژی سوریه تأکید کرد.

انتهای پیام/+

 

برچسب‌ها:

نظر شما