شناسهٔ خبر: 49579097 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد نیوز | لینک خبر

شورای امنیت نشست غیرعلنی فوق العاده درباره کره شمالی برگزارمی کند

شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است اقدام به برگزاری نشست غیرعلنی فوق العاده ای درباره آزمایش موشکی جدید کره شمالی کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است اقدام به برگزاری نشست غیرعلنی فوق العاده ای درباره آزمایش موشکی جدید کره شمالی کند.

یونهاپ گزارش داد ،این خبر پس از آن اعلام شد که منابعی در کره جنوبی به نقل از ستاد مشترک ارتش این کشور اعلام کردند که کره شمالی روز چهارشنبه دو موشک بالستیک به سمت دریای شرق شلیک کرده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد موشک‌هایی که نوع آنها مشخص نشده است، بعد از ظهر چهارشنبه (به وقت محلی) از مناطق مرکزی کره شمالی شلیک شده‌اند و مقامات اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا در حال تجزیه و تحلیل جزئیات برای اطلاعات بیشتر هستند.

ستاد مذکور همچنین در بیانیه خود ادامه داد: ارتش ما در همکاری تنگاتنگی با آمریکا، وضعیت آمادگی کامل را حفظ می‌کند.

از سوی دیگر، پس از آنکه برخی منابع خبری اعلام کردند که کره شمالی دو موشک بالستیک شلیک کرده است، فرماندهی ایندو-پاسیفیک ارتش آمریکا نیز به این پرتاب‌ها واکنش نشان داد.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، فرماندهی ایندو-پاسیفیک ارتش آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شده است که شلیک‌های موشکی کره شمالی تهدیدی فوری برای پرسنل، سرزمین یا متحدان آمریکا محسوب نمی‌شود اما تأثیر بی ثبات کننده برنامه تسلیحاتی غیرقانونی آن را برجسته می‌کند.

نظر شما