شناسهٔ خبر: 49574201 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست با سفیر ایران در سوریه:

اعزام نیروی انسانی به مدارس خارج از کشور، نیازمند «بازمهندسی» است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: شاخص‌های ما در اعزام نیروی انسانی به مدارس ایرانی خارج از کشور، نیازمند «بازمهندسی» است.

صاحب‌خبر -

به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، عصر امروز، علیرضا کاظمی، در نشست با مهدی سبحانی؛ سفیر ایران در سوریه، که در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، با توجه به برخی از مشکلات موجود در مدارس ایرانی مستقر در دمشق، اظهار کرد: گزارش‌های ارائه شده، نشان می‌دهد که زحمات زیادی برای حل مشکلات مدارس ایرانی در دمشق کشیده شده است که از این بایت قدردانیم.

او افزود: از سوی دیگر، دوری از فرهنگ ایران، ممکن است برخی از دانش آموزان را دچار گسست فرهنگی و هویتی کند و باعث «آسیب‌های اجتماعی» برای دانش آموز شود که نیازمند توجه ویژه به آن است.

کاظمی ادامه داد: تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و نگاه هوشمندانه ایشان بر ضرورت توجه به مدارس ایرانی خارج از کشور و نقشی که این مدارس در «تقویت هویت ملی، دینی و انسجام فرهنگی و اجتماعی» دارند؛ قابل تقدیر است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: معلمان اعزام شده به مدارس خارج از کشور باید سطح اصول دیپلماسی رفتاری خود را در حوزه روابط «درون دستگاهی» و «برون دستگاهی» ارتقا دهند و در این زمینه نیازمند بازنگری اساسی و جدی در جذب، آموزش و اعزام نیروی انسانی هستیم.

کاظمی ادامه داد: شاخص‌های ما در جذب نیرو در کشور‌های مختلف باید متفاوت باشد و در این زمینه به «بازمهندسی» نیاز داریم که انشالله به زودی آن را انجام و ابلاغ خواهیم کرد.

انتهای پیام/

نظر شما