شناسهٔ خبر: 49569377 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

معاون راهداری استان خبر داد؛

حذف 16 نقطه حادثه‌خیز در اردبیل

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از حذف و اصلاح 16 نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا، علی صبحی در بازید از محورهای مواصلاتی از حذف 16 نقطه حادثه خیز در استان اردبیل خبر داد و گفت: این 16 نقطه حادثه خیز در محورهای اردبیل سرچم– اردبیل، جاده قدیم مشکین شهر– گرمی، اردبیل– بیله سوار، مسیر بابک– اردبیل- آستارا، مشکین شهر- اهر و اردبیل پارس آباد حذف شد. 

 وی ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی را از جمله اولویت های بسیار مهم راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دانست و افزود: با تلاش راهداران عملیات اصلاح و رفع 11 نقطه حادثه خیز دیگر نیز درحال اجرا است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده عملیات اصلاح و رفع 6 نقطه حادثه خیز سال آینده انجام می شود.

صبحی با بیان اینکه عملیات تجدید خط کشی هزار کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان در 5 ماه گذشته انجام شده گفت: در مدت یاد شده یک هزار و 200 مترمربع تابلوهای اطلاعاتی تعمیر، اصلاح، تهیه و نصب، 8 هزار و 200 عدد تابلوهای انتظامی در جاده ها مونتاژ و اصلاح هم چنین رنگ آمیزی 11 هزار عدد پایه تابلو و علائم انجام شده است.

وی اجرای بیش از 12 هزار مترطول شیار لرزاننده طولی و عرضی، تسطیح 4 هزار و 800 کیلومتر حریم راه، نصب یک هزار و 500 متر حفاظ در پرتگاه ها، آبروها و رفوژ میانی، اجرای 13 هزار کیلومتر رفع افتادگی شانه راه، ایجاد 3 هزارو 800 عدد دپوی خاکی در دماغه ها و نقاط پربرخورد، نگهداری 5 هزار و 300 کیلومتر سیستم روشنایی موجود در راه ها و تونل ها، تهیه و نصب حدود 7 هزار بازتاب چشم گربه ای در محورهای مواصلاتی استان را از دیگر اقدامات راهداران دیار سبلان درمدت یادشده عنوان کرد.

نظر شما