شناسهٔ خبر: 48671516 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تقریب | لینک خبر

در همدستی با صهیونیست‌ها؛

انگلیس سفیر ایران را در ارتباط با کشتی اسرائیلی احضار کرد

وزارت خارجه انگلیس امروز و در همدستی با صهیونیست‌ها سفیر ایران را در ارتباط با کشتی اسرائیلی هدف قرار گرفته در دریای عمان احضار کرد.

صاحب‌خبر - به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، وزارت خارجه انگلیس امروز دوشنبه سفیر جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با کِشتی اسراییلی هدف قرار گرفته در دریای عمان احضار کرد.

بر اساس اعلام خبرگزاری اسپوتنیک، «جیمز کلورلی» معاون وزیر خارجه انگلیس در این دیدار با طرح ادعایی بی اساس مدعی شد که تهران باید فوراً اقداماتی که صلح و امنیت بین‌المللی را به خطر می‌اندازد متوقف کند!

وی در ادامه ادعا کرد که کِشتی‌ها باید بتوانند آزادانه مطابق قوانین بین‌المللی حرکت کنند!

این در حالیست که یک کشتی در آخرین دقایق پنجشنبه شب در شمال شرقی جزیره «مصیره» در دریای عمان هدف حمله قرار گرفت. وزارت دفاع انگلیس بعداً با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کشتی هدف قرار گرفته شده در دریای عمان یک کشتی تجاری متعلق به رژیم صهیونیستی بوده است.

منابع خبری همچنین گفتند که «ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در غرب آسیا» نیز به درخواست‌ها برای پاسخگویی در ارتباط با این حمله پاسخی نداده است.

همچنین خبرنگار شبکه صهیونیستی «کان» بیانیه‌ای را از سوی مالک کشتی هدف قرار گرفته در دریای عمان منتشر کرد. این بیانیه از سوی شرکت «زودیاک ماریتایم» مالک کشتی آسیب دیده اسرائیلی منتشر شده است.

انتهای پیام/

نظر شما