شناسهٔ خبر: 48653367 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: تقریب | لینک خبر

در پی شیوع سویه جدید کرونا؛

هشدار فائوچی نسبت به وخیم تر شدن اوضاع کرونا در آمریکا

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های عفونی آمریکا نسبت به وخیم‌تر شدن اوضاع این کشور بر اثر شیوع گسترده سویه جدید کرونا به شدت هشدار داد.

صاحب‌خبر - به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «آنتونی فائوچی» مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا نسبت به وخیم‌تر شدن اوضاع این کشور بر اثر شیوع گسترده سویه جدید کرونا هشدار داد.

این مقام بهداشتی آمریکا با رد احتمالی قرنطینه در این کشور گفت: اگرچه درصدی از مردم واکسن زده‌اند، اما این مقدار به قدری نیست که جلوی شیوع را بگیرد.

فائوچی در عین حال با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان هشدار داد که وضعیت در این کشور در حال وخیم‌تر شدن است.

به گفته فائوچی، این کشور شاهد شتاب تعداد افراد مبتلا است و هر روز هفته این آمار در حال افزایش است.

مدیر مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا همچنین افزود: ما ۱۰۰ میلیون نفر در کشورمان داریم که شرایط واکسن زدن را دارند، اما واکسن نمی‌زنند و شیوع فعلی به طور عمده در میان کسانی است که واکسن نزده‌اند.

بر اساس تحقیقات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) که اسناد آن به دست روزنامه واشنگتن‌پست و همچنین به رؤیت خبرگزاری فرانسه رسیده است، موارد ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا در این کشور به سرعت رو به افزایش است و احتمالاً باعث ایجاد وضعیت «حاد» ابتلا حتی در میان واکسینه شدگان می‌شود. در این گزارش تاکید شده که سویه دلتا به همان سرعت گسترش عفونت‌هایی مانند آبله مرغان در حال شیوع است و بر این اساس این ویروس را باید یکی از مسری‌ترین ویروس‌های شناخته شده در جهان دانست. در این سند آمده است که شیوع این گونه، در میان افراد کاملاً واکسینه شده نیز به اندازه افراد واکسینه نشده بالاست و بر این اساس باید پذیرفت که روش جنگ با کرونا تغییر کرده است.

انتهای پیام/

نظر شما