شناسهٔ خبر: 48650688 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد آنلاین | لینک خبر

در گفت‌وگوی منتشر نشده درباره مذاکرات مطرح شد؛

تذکر رهبر معظم انقلاب درباره مذاکره با آمریکا / هاشمی: رهبری استدلال‌ هایی دارد که جوابی برایش نداریم

فیلم گفت‌وگوی منتشر نشده رهبر معظم انقلاب اسلامی با مرحوم هاشمی‌رفسنجانی درباره مذاکره با آمریکا از رسانه ملی پخش شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصادآنلاین؛ گفت‌وگوی منتشر نشده حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با مرحوم هاشمی‌رفسنجانی درباره بی‌نتیجه بودن مذاکره با آمریکا امشب از شبکه سوم سیما پخش شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در آخرین دیدار رییس‌جمهور و هیات دولت دوازدهم تجربه‌ی دولت روحانی در اعتماد به غرب را برای آیندگان عبرت‌آموز خوانده و تأکید کردند «در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمیدهد».

رهبر انقلاب گره زدن حل مشکلات کشور به همراهی غربی‌ها را نیز اقدامی اشتباه از سوی دولتمردان دانسته و متذکر شدند که «مطلقاً نبایستی برنامه‌های داخلی را به همراهی غرب موکول کرد و منوط کرد، چون قطعاً شکست میخورَد، قطعاً ضربه میخورَد. شما‌ها هم هر جایی که کارهایتان را منوط کردید به همراهی غرب، ناموّفق ماندید؛ هر جایی که بدون اعتماد به غرب، خودتان قد عَلَم کردید و حرکت کردید موفّق شدید.»

به همین مناسبت پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در نماهنگ «عبرت آیندگان» بخش‌هایی از بیانات سال ۱۳۹۱ رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره‌ی تجربه‌ی اعتماد به آمریکا را برای نخستین‌بار منتشر کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از دهه‌های گذشته همواره استدلال‌هایی برای بی‌اعتمادی به غرب و ضرر‌های مذاکره با آمریکا -جز در بعضی مسائل مشخص- بیان کرده‌اند که طرفداران مذاکره با آمریکا جوابی برای این استدلال‌ها نداشته‌اند.

ایشان در دیدار اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در فروردین سال ۱۳۹۱ با اشاره به سابقه این بحث با آقای هاشمی رفسنجانی گفتند: «با خود ایشان جلسات متعددی صحبت کردم صدای آقای هاشمی ضبط است در شورای عالی امنیت ملی که گفتند فلانی در این زمینه استدلال‌هایی دارد که ما جواب آن استدلال‌ها را نداریم.»

گفت‌وگوی منتشره نشده درباره بی‌نتیجه بودن مذاکره با آمریکا منتشر شد

هاشمی رفسنجانی گفت: رهبری استدلال‌هایی دارد که جوابی برایش نداریم.

رهبر معظم انقلاب گفت: آقای هاشمی در یک جمعی گفتند که رهبری استدلال‌هایی دارد که ما برایش جوابی نداریم.

هاشمی : روحانی یک چیزی تهیه کرد که منافع و ضررها (مذاکره) را در آن آورده بود.

رهبر معظم انقلاب فرمودند: ضررها را نداشت فقط منافع بود و شما با خط خود چیزهایی اضافه کردید.

هاشمی رفسنجانی گفتند: یک بخش کوچکی هم ضررها بود.

حجم ویدیو: 10.76M | مدت زمان ویدیو: 00:04:46
دانلود ویدیو

برچسب‌ها:

نظر شما