شناسهٔ خبر: 48650686 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: تابناک | لینک خبر

در مراسمی با حضور محمد مخبر صورت گرفت؛

افتتاح 300 مدرسه و مرکز فرهنگی در مناطق محروم و روستایی کشور

محمد مخبر با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین کارهای بنیاد برکت بحث مدرسه سازی است ، گفت: مقام معظم رهبری از ابتدای تشکیل بنیاد برکت تأکید ویژه‌ای بر ساخت 1000 مدرسه درمناطق محروم داشتند که قرارداد ساخت ٢ هزار و ١٠٠ مدرسه را در بنیاد برکت بستیم که تاکنون بیش از 1650 مدرسه ساخته و تحویل وزارت آموزش‌وپرورش شده است.

صاحب‌خبر -

150 مدرسه برکت با 750 کلاس درس و150 مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی برکت با اعتیار 100 میلیارد تومان در مناطق محروم و روستایی کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش «تابناک» صبح امروز رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با حضور در شهرستان پاکدشت استان تهران ، ضمن بازدید از چند مدرسه جدید برکت درمناطق محروم این شهرستان ، به صورت ویدئوکنفرانسی 150 مدرسه و 150 مسجد و مرکز فرهنگی احداث شده در مناطق محروم و روستایی کشور را افتتاح کرد.

در این آئین که مدیران عامل بنیاد برکت و بنیاد 15خرداد ، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس ، فرماندار و نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، ابتدا دو مدرسه "برکت شهید فخری‌زاده" و "برکت شهید نصرت‌الله سیری " به بهره‌برداری رسیدند و تحویل وزارت آموزش و پرورش شدند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم گفت: امروز شاهد بهره‌برداری از ١۵٠ مدرسه جدید و 150 مسجد و مرکز فرهنگی برکت در کشور هستیم.

محمد مخبر با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین کارهای بنیاد برکت بحث مدرسه سازی است ، گفت: مقام معظم رهبری از ابتدای تشکیل بنیاد برکت تأکید ویژه‌ای بر ساخت 1000 مدرسه درمناطق محروم داشتند که قرارداد ساخت ٢ هزار و ١٠٠ مدرسه را در بنیاد برکت بستیم که تاکنون بیش از 1650 مدرسه ساخته و تحویل وزارت آموزش‌وپرورش شده است.

وی افزود: ابتدای سال متعهد شدیم 1000 مدرسه کانکسی را تبدیل به مدرسه دائم کنیم که تا مهرماه ٣٠٠ مدرسه و تا پایان سال نهایتا 500 مدرسه کانکسی را درمناطق روستایی و عشایری جمع میکنیم و ساختمان نوساز تحویل مردم خواهیم داد.

او با بیان اینکه طی چندسال گذشته نزدیک به 110 هزار میلیارد تومان ازطریق بنیاد برکت برای فعالیتهای مختلف عمرانی و اقتصادی و اشتغالزایی هزینه کردیم گفت: این اقدامات منجر به ایجاد ٩٠٠ هزار شغل در کشور شده است و این روند ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا توسط دانشمندان این ستاد گفت: ظرف یک‌ماه گذشته بیش از ۵ میلیون دوز واکسن برکت تولید کردیم که ازاین تعداد یک میلیون و ۵۰۰هزار دوز را تحویل وزارت بهداشت داده‌ایم و محموله‌های بعدی پس از طی مراحل 16 تا 20 روزه تست کیفیت تحویل این وزارت خواهد شد.

مخبر تأکید کرد: تا پایان این هفته یک میلیون دوز واکسن دیگر راهم تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بااشاره به اینکه تولید واکسن در کارخانه شفافارمد حدود 35 درصد میزان کل واردات واکسن تاکنون بوده ، افزود: دشمن حتی در بحث واردات و رسیدن واکسن به مردم ایران هم ازهیچ کارشکنی دریغ نکرد و واردات بخش زیادی از واکسن‌های خارجی به ایران هم از زمانی تسهیل و انجام گرفت که مجوز تزریق واکسن برکت صادر شد.

مخبر درخصوص راهاندازی خط دوم تولید کوو ایران برکت نیز گفت: خط دوم تولید واکسن برکت به لحاظ سخت‌افزار و نرم‌افزاری آماده شده و تست‌های آزمایشی نیز رو به اتمام است و تا 17 یا 18 مردادماه راه‌اندازی میشود ومیزان تولید واکسن را شتاب قابل‌توجهی خواهد داد.

در ادامه این مراسم امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت اظهار کرد: بنیاد برکت در حوزه عمرانی ۵٣ هزار و ٢٨١ پروژه دارد که شامل بیمارستان، مدرسه، مرکز فرهنگی و... است.

مدنی با بیان اینکه تاکنون قرارداد ساخت ٢ هزار و١٠٠ مدرسه را بسته‌ایم ، گفت: هم‌اکنون ٢۵٠ هزار دانش‌آموز در کشور در مدارس برکت مشغول به تحصیل هستند.

مهرالله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور نیز دراین مراسم گفت: کرونا زمانی که وارد کشور شد بسیاری از مدیران کشور درک صحیحی از آن نداشتند اما مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام در تولید ماسک و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و نهایتا واکسن که موضوعی استراتژیک است به خوبی وارد عمل شد و به طور جهادی به داد مردم رسیدند.

فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: از رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به دلیل حضور در پاکدشت و مدرسه‌سازی در این منطقه محروم تشکر می‌کنم..

در پایان این برنامه، با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام 300 مدرسه و مرکز فرهنگی در استان‌های کشور از جمله خوزستان، مازندران، خراسان‌جنوبی و ایلام به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح شدند.

نظر شما