شناسهٔ خبر: 48650373 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

امیر موسوی: طرح «صلح هرمز» آقای روحانی در دولت آقای رئیسی دنبال می‌شود

امیر موسوی، دیپلمات سابق و کارشناس مسائل منطقه، گفت: «آقای رئیسی چهار محور را در رابطه با سیاست خارجی دولت سیزدهم دنبال می‌کنند. ابتدا اینکه برجام از درجه اهمیت نخست این دولت خارج می‌شود. مذاکرات ادامه پیدا می‌کند، اما این گفت‌وگوها دیگر موضوع نخست و درجه یک سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود؛ یعنی امور دولت با برجام شروع نخواهد شد و با برجام نیز به پایان نمی‌رسد. بنابراین برنامه‌های سیاست خارجی دولت آقای رئیسی منهای برجام است.»

صاحب‌خبر -

امیر موسوی، دیپلمات سابق و کارشناس مسائل منطقه، در گفت‌وگوی ویدئویی با اعتمادآنلاین گفت: «آقای رئیسی چهار محور را در رابطه با سیاست خارجی دولت سیزدهم دنبال می‌کنند. ابتدا اینکه برجام از درجه اهمیت نخست این دولت خارج می‌شود. مذاکرات ادامه پیدا می‌کند، اما این گفت‌وگوها دیگر موضوع نخست و درجه یک سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود؛ یعنی امور دولت با برجام شروع نخواهد شد و با برجام نیز به پایان نمی‌رسد. بنابراین برنامه‌های سیاست خارجی دولت آقای رئیسی منهای برجام است.»

بخش‌هایی از این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

*برنامه‌های سیاست خارجی دولت آقای رئیسی منهای برجام است

*پیام آقای رئیسی برای کشورهای جبهه مقاومت این است که ایران با حمایت‌های فراوان، ارتباطات صمیمی، قوی و همه‌جانبه با آنها خواهد داشت

*دولت آقای رئیسی در مورد کشورهایی که شعار ایران‌هراسی دارند سیاست اطمینان‌بخشی خواهد داشت

*طرح «صلح هرمز» آقای روحانی  در دولت آقای رئیسی دنبال می‌شود

*محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران اشراف کاملی بر عملیات روانی آمریکا دارند

*هدف آمریکا گرفتار کردن ایران در باتلاق‌هایی است که واشینگتن در منطقه ایجاد کرده است

حجم ویدیو: 10.36M | مدت زمان ویدیو: 00:05:15 دانلود ویدیو

برچسب‌ها:

نظر شما