شناسهٔ خبر: 48451732 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: اکونیوز | لینک خبر

پیشروی نیروهای یمنی در جیزان/ هلاکت شماری از متجاوزان سودانی...

اقتصاد ایران: رسانه‌های یمنی از تسلط نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر چندین موضع نظامی در اطراف کوه "الدود" در جیزان خبر دادند.

صاحب‌خبر -
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند در یک عملیات نظامی چندین موضع نظامی در اطراف کوه الدود در جیزان را به کنترل خود در آورند.

بر اساس این گزارش در پی این عملیات،  شماری از مزدوران سودانی ائتلاف متجاوز سعودی کشته و زخمی شده و شماری نیز به اسارت نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در آمدند.

 ادامه حملات عربستان به استان‌های یمن 

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی روز پنجشنبه 6 بار بخش "ناطع" در البیضاء، 2 باربخش "جبل مراد" در مأرب، و 5 بار دو منطقه "الملیل" و "الفرع" در بخش "کتاف" صعده را بمباران کردند.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، قطر و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل ائتلاف به‌اصطلاح عربی ـ آمریکایی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد، اما با گذشت بیش از شش سال از این تجاوز وحشیانه و همه‌جانبه، سایر هم‌پیمانان سعودی به‌غیر از امارات، بحرین و آمریکا از این ائتلاف خارج شدند.

طی این سال‌ها دهها هزار شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند بر اثر حملات هوایی سعودی ـ آمریکایی به شهادت رسیده‌اند.

تجاوز نیروهای ائتلاف عربی ـ آمریکایی به‌سرکردگی عربستان سعودی به یمن تاکنون موجب خلل در مقاومت مردم این کشور نشده است.

 

نظر شما