شناسهٔ خبر: 47716697 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

گرم شدن تنور انتخابات در استان فارس / رونق تبلیغات در فضای مجازی

چند خبر مهم انتخاباتی از آغاز تبلیغات نامزد‌های شورا‌های اسلامی شهر و روستا تا لزوم حضور حداکثری در این بسته خبری مرور می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت انتخابات شورا‌ها فرموده اند: مردم به این شورا‌ها اقبال کنند، به این انتخابات توجّه کنند، اهداف خدایى، انقلابى و استحکام قدرت انقلاب و حکومت انقلابى در کشور در این انتخابات تحقّق پیدا کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارهای در مناسبت‌های مختلفی اهمیت شوراهای اسلامی شهر و روستا را تبیین كرده‌اند و حل مسائل جاری و روزمره مردم به دست خود مردم را از اثرات تشكیل شوراها دانسته‌اند؛ امری كه اگر رخ دهد سبب افزایش اعتماد عمومی خواهد شد.

تا برگزاری ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا زمان کوتاهی باقیمانده است و بحث انتخاب افراد شایسته و معیارهای یک انتخاب اصلح در اداره شهر و روستا امروزه به یکی از بحث های داغ در میان شهروندان استان فارس تبدیل شده است.

با آغاز رسمی تبلیغات انتخاباتی برای داوطلبان شوراهای شهر و روستا تبلیغات حدود ۱۶ هزار و ۳۰۰ نامزد ورود به پارلمان شهری و روستایی به صورت قانونی کلید خورد، کاندیداهای شوراهای شهر در مناطق مختلف ستادهای تبلیغاتی خود را افتتاح کردند. 

همچنین با گرم‌تر شدن فضای انتخاباتی در استان و کلانشهر شیراز، اغلب گروه‌ها و کانال‌ها در فضای مجازی تبدیل به محلی برای داوطلبان شورای شهر و روستا شده است و تمام کاندیدها و لیدر‌های تبلیغاتی آنها، گروه‌های هواداری ایجاد کرده‌اند و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. به نظر می رسد کاندیداها علاقه ای به تبلیغ بصری در سطح شهر ندارند و همچنان تبلیغات در فضای مجازی رونق فراوانی دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان فارس آخرین تحولات انتخابات شورا‌ها را روزانه و در قالب یک خبر منتشر می‌کند.

کمک رسانه‌ها برای معرفی کاندیدای اصلح

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز گفت: رسانه‌ها و تشکل‌ها بدون غرض‌ورزی و جهت‌گیری خاص در معرفی کاندیدای اصلح به مردم کمک کنند.

علی عسگر جمشیدی با بیان اینکه شرکت در انتخابات یک رویداد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است که در تمام مراحل زندگی افراد نقش موثر دارد و می‌تواند تحولاتی را در زندگی مردم به وجود آورد، افزود: مشکلاتی همانند کرونا و تبلیغات سوء نباید مانع برگزاری انتخابات شود.

دبیر ستاد انتخابات شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه کمیته امنیتی و اجتماعی این ستاد نظارت کامل بر اجرای دستورالعمل‌ها به ویژه پروتکل‌های بهداشتی دارد، افزود: حدود ۱۷ هزار نفر در برپایی و اجرای انتخابات مشارکت دارند.

امانت الهی را در انتخابات ادا کنیم

آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه این شهر و کشور متعلق به همه ملت ایران است، از عموم مردم درخواست کرد تا حضوری گسترده در انتخابات داشته باشند.

او افزود: در عرصه انتخابات باید دقت کنیم که چه کسی می‌خواهد به هر شکلی رأی بگیرد و رئیس شود و چه کسی جز در چارچوب رضای خدا کار نمی‌کند و قطعاً برنده کسی است که رضای خدا را در نظر گرفته باشد و برای آخرت تلاش کند.

آیت الله دژکام از مردم خواست تا کاندیدا‌هایی را که برای آخرت تلاش می‌کنند شناسایی کرده و به آنان رأی دهند و ادامه داد: کسی که برای دنیای خود تلاش می‌کند هیچ‌گاه دنیای خودش را برای دنیای دیگران خراب نمی‌کند.

آیت‌الله دژکام رأی را یک امانت الهی توصیف کرد و ادامه داد: باید اهلش را انتخاب کنیم و اگر فرد اصلح را انتخاب نکنیم، دیگر نباید گله کنیم زیرا وقتی بد انتخاب کردیم، نتیجه‌اش را دیدیم اما برخی می‌گویند در انتخابات شرکت نمی‌کنیم و قهر کردیم، اینها تنها با خدوشان قرار کرده‌اند. قهر ندارد مگر می‌شود انسان از با وظیفه انسانی و شهروندی شانه خالی کند و بگوید من قهر هستم.

امام جمعه شیراز با تصریح اینکه در روز جمعه آینده همگی پای صندوق‌های رأی حاضر شویم و به دشمنان ثابت کنیم که پای نظام اسلامی تا آخر ایستاده‌ایم، گفت: با حضور گسترده در انتخابات خیال خام و نقشه‌های آنان را نقش بر آب خواهیم کرد.

جوانان در همه عرصه‌های فرهنگی و سیاسی پیشگام باشند

حجت الا سلام حمید مقامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس با تاکید بر اینکه دانشگاهیان پیشگامان و جلوداران عرصه‌های سیاسی به‌ویژه انتخابات هستند، گفت: برای ترویج فرهنگ پرسشگری با تولید فکر توانسته‌ایم کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها راه‌اندازی کنیم تا جامعه دانشگاهی بتوانند به اصلح‌ترین کاندیدا رای بدهند.

به عقیده او، استادان دانشگاه و همچنین دانشجویان در ایجاد فضای مشارکت حداکثری در انتخابات نقاط بسیار مهمی دارند که ضمن حضور در این عرصه می‌تواند در تبیین مسائل برای جامعه هم به خوبی ایفای نقش کنند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا حدائق مسئول حوزه علمیه منصوریه شیراز نیز گفت: وظیفه علما و روحانیان دعوت مردم به حضور حداکثری در عرصه انتخابات و دور کردن یأس و ناامیدی از جامعه و آحاد مردم است.

او بر ضرورت شرکت در انتخابات تأکید کرد و افزود: بی تدبیری برخی از مسئولان و بی‌کفایتی آنان برخی را دلسرد کرده است، اما نباید این بی‌تدبیری به اساس حکومت ضربه بزند بلکه به دقت در انتخابات باید توجه کنیم.

ملت ایران اقتدار نظام را برای چندمین بار به نمایش می‌گذارند 

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: ملت سرافزار ایران اسلامی در جریان یک حماسه سیاسی و ملی قرار گرفتند و به زودی با حضور خود در پای صندوق‌های رای این حماسه ملی را رقم می‌زنند و اقتدار نظام را برای چندمین بار به نمایش می‌گذارند.

سیدرضا تقوی، یکی از دلایل سفر به استان فارس را شرکت در جلسه علما و روحانیت این استان با هدف هم اندیشی به منظور ترغیب جامعه به مشارکت حداکثری در انتخابات عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری دامت برکاته در سخنرانی‌های اخیرشان تذکر دادند و تاکید کردند که همه به پای صندوق‌های رای بیایند چرا که حضور حداکثری به دشمنان پیام می‌دهد که ملت ما در صحنه حضور دارند دوستان را به مقاومت در برابر استکبار دلگرم می‌کند.

این روحانی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند حتی کسانی که من را هم قبول ندارند در پای صندوق‌های رای حاضر شوند، اضافه کرد: حضور در پای صندوق‌های رای یعنی ما می‌خواهیم برای کشورمان سرنوشت ساز باشیم و می‌خواهیم رای دهیم تا مسیر آینده کشورمان را مشخص کنیم.

تبلیغات نامزد‌ها از ساعت ۷ صبح امروز شروع می‌شود و تا ۷ صبح روز ۲۶ خرداد ادامه دارد.

انتهای پیام/ 

نظر شما