شناسهٔ خبر: 47716679 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تقریب | لینک خبر

موافقت پلیس رژیم صهیونیستی با راهپیمایی تحریک آمیز در قدس

پلیس رژیم صهیونیستی عصر جمعه موافقت خود را با برگزاری راهپیمایی تحریک‌آمیز موسوم به "راهپیمایی پرچم" در قدس اشغالی اعلام کرد.

صاحب‌خبر - به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، براساس این توافق، راهپیمایی از خیابان «هنِفیئیم» به سمت خیابان «سلطان سلیمان» و میدان «باب العامود» ادامه خواهد یافت.
 
این گزارش می افزاید، شهرک‌نشینان صهیونیست در میدان باب العمود که در نزدیکی مسجدالاقصی قرار دارد، به رقص و شادی خواهند پرداخت و پس از آن به سمت میدان «تساهَل» و خیابان «باب الخلیل» حرکت خواهند کرد تا در نهایت به دیوار «براق» برسند.
 
طبق توافق، بخشی از شرکت کنندگان در راهپیمایی از محله مسلمانان و بخشی دیگر از محله یهودیان عبور خواهند کرد.
 
این موافقت چند روز پس از آن روی می‌دهد که رییس دستگاه اطلاعات وامنیت داخلی اسرائیل (شاباک)، رییس پلیس و رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با راهپیمایی موسوم به "پرچم" اعلام کرده‌ بودند.
 
اما بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به همراه وزیران خود اصرار داشتند که راهپیمایی پرچم در مسیر خود برگزار شود.
 
تاکنون جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و شاخه نظامی آن گردان‌های القسام نسبت به ارائه مجوز برگزاری راهپیمایی روز پرچم در بیت‌المقدس هشدار داده‌اند.
 
آنها استدلال می‌کنند که این راهپیمایی تنها منجر به ایجاد تنش‌های تازه می‌شود و هدف آن جلوگیری یا تأخیر ائتلاف با تحریک خشونت و شکاف بیشتر جامعه سرزمین‌های اشغالی شود.
 
 انتهای پیام/
 
 

نظر شما