شناسهٔ خبر: 47047597 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

توسط تشکیلات خودگردان؛

پرونده محله شیخ جراح به دیوان لاهه ارجاع شد

تشکیلات خودگردان فلسطین پرونده محله شیخ جراح را به دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه ارجاع داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، ابراهیم ملحم سخنگوی دولت فلسطین گفت که به دستور محمود عباس پرونده خانه‌هایی که اسرائیل قصد اشغال آن در محله شیخ جراح را دارد، به دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه ارجاع داده شد.

طبق گزارش وبگاه الیوم السابع، ملحم افزود که مطابق با اساسنامه رم، این اقدام اسرائیل جنایت جنگی و نقض صریح قانون بین‌المللی و حقوق بشر است.

به دلیل تداوم فشارهای شهرک‌نشینان صهیونیست و تبانی آنها با دادگاه‌های قدس، خطر آوارگی و کوچ اجباری نزدیک به ۵۰۰ فلسطینی در قدس را که دارای ۲۸ منزل در محله شیخ جراح هستند، تهدید می‌کند.

فلسطینی‌ها به موجب توافقنامه‌ای که در سال ۱۹۶۵ میان دولت اردن و آنروا (آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل) بسته شد، مالک این زمین‌ها در قدس محسوب شده و منازل آنها توسط دولت اردن ساخته شد.

اما صهیونیست‌ها مدعی هستند زمینی که منازل فلسطینی‌ها در آن بنا شده قبلا متعلق به خانواده‌های یهودی بوده. رژیم صهیونیستی اکنون با تبانی در دادگاه‌های قدس توانسته این ادعای دروغ خود را به کرسی بنشاند و صدها فلسطینی با آوارگی اجباری روبرو هستند.

یک‌شنبه پیش، دادگاه عالی رژیم صهیونیستی، صدور حکم در این زمینه را به تاخیر انداخت و به دو طرف چهار روز (یعنی تا روز پنج‌شنبه آتی) مهلت داد تا پیش از صدور حکم نهایی، بر سر این مشکل، توافق کنند.

انتهای پیام/۴۱۰۶/

نظر شما