شناسهٔ خبر: 47047593 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

کاظمی در گفت‌وگو با آنا:

جهانگیری؛ نامزد تشکیل دولت سوم روحانی است/اختیارات روحانی را اگر چوب داشت تا الان کاری کرده بود

سخنگوی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: جریان اعتدال و کارگزاران در اواخر دولت‌ها تمایلی به از دست دادن کرسی قدرت ندارند و در دولت هاشمی هم، صحبت از تمدید ریاست‌جمهوری و تغییر قانون اساسی می‌کردند.

صاحب‌خبر -

محمدصادق کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست داخلی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با بیان اینکه حضور جهانگیری در انتخابات به معنای تشکیل دولت سوم روحانی است، اظهار کرد: دولت اول و دوم روحانی برای مردم خیلی گران تمام شد و دولت سوم روحانی، به‌مراتب شرایط وخیم‌تری را به مردم تحمیل خواهد کرد.

وی ادامه داد: جهانگیری به دنبال تحمیل سیاست‌های غلط اقتصادی و سیاسی روحانی است. جریان اعتدال و کارگزاران در اواخر دولت‌ها تمایلی به از دست دادن کرسی قدرت ندارند و در دولت هاشمی هم، صحبت از تمدید ریاست‌جمهوری و تغییر قانون اساسی می‌کردند.

سخنگوی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه این جریان هم‌اکنون توان صحبت از تغییر قانون اساسی را ندارد، گفت: این افراد اعتقادی به دموکراسی و چرخش قدرت ندارند و به حضور مادام‌العمر در مسند قدرت تمایل دارند.

کاظمی اضافه کرد: اگر جهانگیری گزینه‌ی اصلی اصلاحات نباشد و مجدداً نقش جاده‌صاف‌کن را بازی کند، این امر نشان میدهد که جریان اصلاحات با مردم رو راست نیست؛ برای مثال جهانگیری در انتخابات ۹۲ وظیفه داشت در مناظرات به روحانی کمک کند و بعد از آن به نفع وی کنار بکشد.

وی با بیان اینکه اگر روحانی توان پاسخگویی نسبت به عملکرد دولت خود را نداشت، بی‌جهت رئیس‌جمهور شده است، افزود: اصلاح‌طلبان با روان مردم بازی می‌کنند و اگر جهانگیری مجدداً نامزد پوششی باشد، به‌نوعی اهانت به انتخابات کشور است.

سخنگوی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه روحانی به عدم پاسخگویی تمایل دارد، عنوان کرد: در دوران اصلاحات می‌گفتند که رئیس‌جمهور شخص اول کشور است و نباید در مخالفت با آن حرفی زده شود؛ این جریان در اوایل دولت از تبعیت و تمکین مردم از رئیس‌جمهور سخن می‌گوید اما در اواخر دولت خود، از کمبود اختیارات ریاست جمهوری ناله می‌کند.

کاظمی اضافه کرد: دولت متولی اصلی تمام تصمیمات اقتصادی است و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا هم برای تعامل و کمک به دولت روحانی تشکیل‌شده است. به قول عضو حزب کارگزاران سازندگی، اختیاراتی که به روحانی داده‌اند اگر به چوب داده بودند تا الآن یک کاری کرده بود.

انتهای پیام/۴۱۶۳/

نظر شما