شناسهٔ خبر: 47047485 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

دستیار سابق رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با آنا:

وحیددستجردی برای داوطلبی در انتخابات ریاست جمهوری تصمیم نگرفته است

دستیار سابق رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: وحیددستجردی هنوز تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری نگرفته است.

صاحب‌خبر -

الهام امین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست داخلی گروه سیاسی خبرگزاری آنا در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه سابقه حضور در دولت را دارید، قصد ورود به عرصه رقابت انتخابات ۱۴۰۰ را دارید؟ گفت: فعلاً در این مورد تصمیمی نگرفتم. همچنانکه قصد ورود به انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس را ندارم.

دستیار سابق رئیس‌جمهور ایران در امور حقوق شهروندی در مورد علت حضور کم‌رنگ زنان در انتخابات افزود: زنان کماوبیش و گاه حضور کم‌رنگی در انتخابات دارند. در حال حاضر بیشتر تصمیم‌گیری‌ها در قالب گرایش‌ها و تشکل‌های سیاسی گرفته می‌شود و از آنجایی که برخی زنان با تشکل‌های خاصی همکاری ندارند، به همین علت نقش آنها کم‌رنگ می‌شود.

امین‌زاده با اشاره به پایگاه جناحی خود تصریح کرد: بنده بیشتر با جریان اصول‌گرا همراهی می‌کنم اما همان‌طور که رهبری فرمودند، باید هر دو تفکر اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی، در صحنه حضور داشته باشد اما بنده با جریان رسمی خاصی همکاری ندارم.

نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم حضور زنانی مانند مرضیه وحیددستجردی در عرصه رقابت انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر زنی علاقه‌مند به حضور در عرصه رقابت انتخابات ریاست جمهوری باشد و وارد صحنه شود بسیار خوب است. اما ما اصول‌گرایان نیروهایی هستیم که به جای خبرسازی، سعی می‌کنیم ولایت‌مدار باشیم. البته فضای انقلاب باید پرشور باشد و این خوب است اما ما همراهی خود را براساس واقعیت جامعه و واقعیت سیاسی کشور قرار دادیم، تا اینکه بخواهیم شانتاژ و جوسازی درست کنیم و یا احیاناً در ورطه‌هایی وارد شویم و بعد هم سروصدا کنیم که ای مردم ببینید، این جامعه مردم‌سالار است! لذا نه من و نه خانم دستجردی این‌چنین روحیه‌هایی را نداریم.

برخی برای مطرح شدن اعلام کاندیداتوری می‌کنند

امین‌زاده در ادامه متذکر شد: اگر واقعاً جایی عرصه خدمت باشد و واقعاً هم عملی شود، قطعاً حضور پیدا می‌کنیم. درحقیقت اگر کاری در حوزه تخصصی ما باشد انجام می‌دهیم اما این روحیه که فقط خودمان را مطرح و خبرسازی کنیم و بعد همه ایرادهای سیاسی را به کشور خودمان وارد کنیم، را نداریم.

این چهره اصول‌گرا در واکنش به اینکه مولاوردی یکی از گزینه‌های اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری است و از طرفی با توجه به موارد مطرح‌شده در مورد وی، امیدی به تأیید صلاحیتش وجود ندارد، خاطرنشان کرد: این رفتار مولاوردی را نمی‌توانم قضاوت کنم اما در این قبیل اقدامات و رفتارهای انتخاباتی مواردی نظیر خبرساز بودن و مطرح شدن وجود دارد. درواقع در برخی رفتارهای انتخاباتی مواردی نظیر در تیتر خبرها بودن را مدنظر قرار می‌دهند به صورتی که منش سیاسی بعضی از جریان‌های سیاسی به همین صورت دنبال می‌شود. در مقابل بعضی گروه‌های سیاسی هم تنها به این فکر می‌کنند که در عرصه عمل کجا بروند که بتوانند کاری را انجام دهند. گاهی اوقات فضایی ایجاد می‌شود و فردی که ممکن است برای آن کار نباشد و تخصص آن کار را هم نداشته باشد، باری به هر جهت می‌آید و بالاخره در افکار عمومی هم مطرح می‌شود.

امین‌زاده درباره قصد وحید دستجردی برای داوطلبی در انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: در این مورد اطلاعات فراوانی ندارم اما شنیدم که ایشان هنوز تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری نگرفته است بنابراین مشخص نیست که به صورت جدی حضور پیدا کنند یا خیر.

انتهای پیام/۴۱۵۸/پ

نظر شما