شناسهٔ خبر: 47047476 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

کاوه‌پیشقدم در وبینار ملی مدیریت ذهن:

مدیریت ذهن رکنی اساسی و مهم در بعد انسانی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس مدیریت ذهن را رکنی اساسی و مهم در بعد انسانی عنوان کرد و آرامش ذهنی، روانی، اخلاقی و مدیریت و کاهش استرس و اضطراب را امری مهم و لازمه زندگی پرتنش امروز جامعه بشری دانست.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، وبینار ملی مدیریت ذهن با راهبری اداره‌کل هدایت و توانمندسازی ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی و با سخنرانی ویژه محمدکاظم کاوه‌پیشقدم دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با حضور جمعی از دانشجویان برتر علمی و پژوهشی عضو باشگاه پژوهشگران این دانشگاه و با مشارکت جمع کثیری از دانشجویان، استادان و کارکنان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس که سخنران ویژه این وبینار ملی بود، مدیریت ذهن را رکنی اساسی و مهم در بعد انسانی عنوان کرد و آرامش ذهنی، روانی، اخلاقی و مدیریت و کاهش استرس و اضطراب را امری مهم و لازمه زندگی پرتنش امروز جامعه بشری دانست.

محمدکاظم کاوه‌پیشقدم به ارائه چند راهکار مهم علمی و فرهنگی روانشناسی و جامعه‌شناسی برای مدیریت ذهن و پرهیز از آشفتگی‌های ذهنی و روانی در زندگی امروزه و به‌ویژه دغدغه‌های جوانان در رویارویی با مشکلات زندگی و معضلات اجتماعی پرداخت.

مدیریت ذهن رکنی اساسی و مهم در بعد انسانی است

وی به بررسی عوامل مختلف سطحی و عمقی آشفتگی ذهنی و دلایل استرس در دوران جوانی و تشریح راهکارهای مدیریت بحران‌های ذهنی پرداخت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس عنوان کرد: بخش قابل توجهی از رفتارها و پاسخ‌های روحی و روانی انسان از روی عادت است و که با تغییر بعضی از عادت‌های نادرست می‌توان ناراحتی‌های ذهنی و روحی را برطرف کرد و در رسیدن به ذهنی آرام و بدون استرس و تنش‌های بی‌مورد که گاه بی‌معنا و بی‌نتیجه و یا نتیجه مخرب بر سلامت جسمی و فردی دارد، گام مهم و مؤثری برداشت.

کاوه‌پیشقدم بیان کرد: ذهن ناآرام و درگیر با مشکلات و استرس و اضطراب می‌تواند با هدررفتن انرژی دوران جوانی مانع از رشد و بالندگی فردی و شخصیتی در افراد به ویژه جوانان باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز به بررسی نقش دانشگاه‌ها و جایگاه استادان دانشگاه، تشکل‌های دانشجویی و سایر متولیان این امر در مدیریت ذهن جوانان پرداخت و با اشاره به آداب روزه‌داری در ماه مبارک رمضان و نتایج معنوی و جسمانی آن بر افراد بیان کرد: برای رسیدن به ذهنی آرام نیز باید افراد نوعی روزه ذهنی و روانی اتخاذ کنند که در این راه نقش دانشگاهیان به‌ویژه فعالان حوزه علوم انسانی و حتی پژوهشگران علمی مهم بوده و استفاده از روش‌های نوین علمی و پژوهشی و روانشناختی ضروری است.

سیدامیر شمس‌نیا رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز هم اظهار کرد: وبینار ملی مدیریت ذهن به‌مناسبت ماه مبارک رمضان در راستای طرح ملی دوشنبه‌های وبیناری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با محورهایی مانند راهکارهای مدیریت ذهن، نقش روزه‌داری بر آرامش درونی و مدیریت ذهن و نقش دانشگاه‌ها بر مدیریت ذهن جوانان برگزار شد.

به گزارش آنا، در پایان وبینار ملی مدیریت ذهنی جلسه پرسش و پاسخی درباره موضوع مدیریت ذهن با حضور دانشجویان فعال علمی و پژوهشی عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد شیراز برگزار و با استقبال جمع کثیری از دانشجویان، استادان و کارکنان مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی کل کشور روبه‌رو شد.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/

نظر شما