شناسهٔ خبر: 47047394 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

آمادگی ارتش برای احداث بیمارستان صحرایی در سراسر کشور

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به آمادگی ارتش برای کمک به کادر درمانی کشور در زمینه مقابله با کرونا، گفت: آماده احداث بیمارستان صحرایی در تهران و شهرستان‌ها هستیم.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری میزان-  روابط عمومی ارتش، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری»، در خصوص فعالیت‌های ارتش در حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا، گفت: قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا (ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد بنا به درخواست ستاد ملی مبارزه با کرونا در تهران و هر کدام از شهر‌هایی که ارتش در آنجا مستقر است، هر گونه کمکی را در اختیار وزارت بهداشت و کادر درمانی قرار دهد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ظرفیت ۸۰ الی ۱۰۰ درصدیِ بیمارستان‌های ارتش در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته است، افزود: همچنین حدود ۴۵۰ درمانگاه نیز در این رابطه مشغول به فعالیت هستند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به ظرفیت‌های موجود در نیروی زمینی ارتش ، تصریح کرد: این نیرو تاکنون مطابق با نیاز استان‌های درخواست شده، چندین بیمارستان صحرایی را در کشور ایجاد کرده است و اگر نیاز باشد، این خدمات به استان‌های دیگر نیز ارائه می‌شود.

سیاری اظهار داشت: سال گذشته در هفته نخست فروردین‌ماه ارتش ظرف ۴۸ ساعت یک نقاهتگاه ۲ هزار تختخوابی را در تهران ایجاد کرد و در هر استانی که نیاز باشد نیز نیرو‌های ما همچون گذشته، کار خدمات‌رسانی و امدادرسانی به کادر درمان را انجام می‌دهند.
 
 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها:

نظر شما