شناسهٔ خبر: 46558551 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

کلاهبرداری ۶۰۰ میلیارد تومانی از سهام عدالت!

وزیر اسبق تعاون گفت: سامانه‌هایی به طور غیر قانونی در زمینه سهام عدالت شکل گرفتند که هزینه ساخت آن‌ها از جیب مردم برداشته شد و مبلغ مذکوری که از این مسیر بدست آمده به ۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

صاحب‌خبر -
صراط:
محمد عباسی وزیر اسبق تعاون که کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را اعلام کرد از برنامه هایش درباره سهام عدالت  می‌گوید: اجرایی شدن سهام عدالت در دوران تصدی من در وزارت تعاون رخ داد، اما اصل ایده سهام عدالت مربوط به رهبری می‌شود، ایشان قصدشان از مطرح کردن چنین طرحی این بود که اقتصاد کشور به سمت مردمی محور حرکت کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او تصریح کرد: در انتهای دولت آقای احمدی نژاد یکسری اتفاقات رخ داد به گونه‌ای که اقدامات صورت گرفته در رابطه با سهام عدالت با تصمیمات که در وزارت تعاون اخذ شده بود مغایرت داشت، هدفمان از بحث سهام عدالت آن بود که سهم بخش تعاون را افزایش بدهیم.

وزیر اسبق وزارت تعاون تصریح کرد: متاسفانه امر مذکور در دولت آقای روحانی رها شد، اینکه یک عده بخواهند مردم را تشویق کنند که از شرکت‌های تعاونی استانی خارج شوند کاملا مغایر اهداف بود.

عباسی بیان کرد: سامانه‌هایی به طور غیر قانونی در زمینه سهام عدالت شکل گرفتند که هزینه ساختش از جیب مردم برداشته شد، نکته‌ای که باید در این رابطه به آن اشاره کرد اخیرا یکی از نمایندگان اظهار کرده است مبلغ مذکوری که از این مسیر بدست آمده به ۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

نظر شما