شناسهٔ خبر: 46558530 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

سال گذشته تنها ۳۴۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث شده است

گروه استان‌ها - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: علی‌رغم این که برنامه‌ریزی‌های لازم برای احداث یک میلیون واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته اما سال گذشته ۳۴۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث شد.

صاحب‌خبر -

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های اساسی در راستای تولید و عرضه مسکن یک موضوع بسیار اساسی و حائز اهمیت است که در این زمینه با کنار گذاشتن موانع و نیز رفع خلأها باید برنامه‌ریزی‌های اساسی مبنای کار باشد.

وی بیان کرد: در این زمینه بازار مسکن نیازمند برقراری تعادل در عرضه و تقاضا است و هر گونه ناهماهنگی در این زمینه ما را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد به طوری که در سال گذشته علی‌رغم تقاضای بالای مردم تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفت اما در مقابل 340 هزار واحد ساخته شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که به مصوبات مجلس در اجرای طرح تولید و عرضه مسکن جامه عمل پوشانده و خلأهای مسکن را تا حد امکان برطرف‌سازی کنیم چرا که در حقیقت به جرأت می‌توان گفت برخی امید خانه‌دار شدن را در دل یک آرزوی دست نیافتنی کرده‌اند.

بدری بیان کرد: درصدد هستیم با همکاری دولت و مسئولان تولید سالانه یک میلیون واحد را محقق کرده و قوانین ساخت و ساز و تسهیل این فرآیند را در نظر بگیریم تا بتوانیم علاوه بر تولید انبوه مسکن در کاهش اجاره‌ بها نیز اقدام مناسبی انجام دهیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و محروم جامعه بیش از هر مسئله دیگری حائز اهمیت‌تر است و در این زمینه به دنبال تحقق اهداف مورد نظر و ایجاد شرایط متعادل در بازار مسکن هستیم که تمهیدات لازم در این زمینه به عمل آمده است.

انتهای پیام/142/ح

نظر شما