شناسهٔ خبر: 46558485 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

ثبت‌نام ۳۳۸۹ داوطلب برای انتخابات شوراهای روستای استان کرمانشاه

گروه استان‌ها- ‌دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: تا پایان روز چهارم ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی روستا آمار داوطلبان شوراهای روستا و‌ عشایر به ۳۳۸۹ رسید.

صاحب‌خبر -

جلیل بالایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  کرمانشاه ، اظهار داشت: تا پایان روز چهارم ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا، ثبت‌نام 3389 نفر قطعی شده است که از این تعداد 3252 نفر مرد و 137 نفر زن هستند‌.

وی با اشاره به اینکه مدرک تحصیلی لازم برای داوطلبان روستاهای تا 200 خانوار، خواندن و نوشتن است عنوان کرد: از مجموع داوطلبان بیش از 20 درصد دارای مدرک متوسطه و دانشگاهی هستند.

بالایی گفت: هشت درصد ثبت‌نام‌کنندگان شامل 272 نفر انتخابات شوراهای اسلامی روستا دارای سابقه ایثارگری هستند و خوشبختانه 77 درصد داوطلبان نیروهای جدید و جوانی هستند که تاکنون سابقه عضویت در شورا نداشتند و 70 درصد کمتر از 50 سال سن دارند.

دبیر ستاد انتخابات استان با اشاره به فرصت سه روزه باقی مانده از داوطلبین خواست زمان ثبت نام را به روز و ساعات پایانی موکول نکنند و امروز جمعه هم امکان ثبت‌نام به صورت غیرحضوری یا مراجعه به بخشداری‌ها فراهم شده است.

وی افزود: داوطلبانی که موفق به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه نشده‌اند، امکان ثبت نام مشروط بدون ارائه گواهی فراهم شده است. 

انتهای پیام/832/ش

نظر شما