شناسهٔ خبر: 46558433 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

دفتر حزب الله لبنان در مسکو راه‌ اندازی می‌ شود

یک رسانه لبنانی با اشاره به سفر اخیر هیئت حزب الله به روسیه اعلام کرد که امکان افتتاح دفتر نمایندگی حزب الله در مسکو بررسی شده است

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «العالم»، روزنامه الاخبار لبنان گزارش داد: هیئت حزب ‌الله به ریاست محمد رعد، نماینده و رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» در مجلس لبنان، ماه گذشته به مسکو رفت و با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، دیدار کرد. در هیئت اعزامی حزب‌الله علاوه بر محمد رعد، عمار الموسوی، رئیس روابط خارجه حزب‌الله و دستیار او، احمد مهنا، نیز حضور داشتند.

 

 

به گزارش این روزنامه، در سفر اخیر رعد به مسکو، علاوه بر لبنان، اوضاع یمن، عراق، سوریه و فلسطین مورد بحث قرار گرفته و دو طرف بر «لزوم تقویت ارتباطات دوجانبه و استفاده از مجاری مستقیم ارتباطی بین حزب‌الله و مسکو» تاکید کرده‌اند.

 

الاخبار گزارش داد: در ضمن «امکان گشایش دفتر نمایندگی حزب‌الله در پایتخت روسیه» نیز بررسی شده است.

 

از سوی دیگر برخی رسانه‌های روسی از جمله روزنامه نزاویسیمایا گازتا از تاسیس دفتر نمایندگی جنبش حزب الله لبنان در مسکو خبر دادند.

 

برخی رسانه‌های روسی از جمله روزنامه نزاویسیمایا گازتا و تارنمای میگ نیوز روز (پنجشنبه) نوشتند: روسیه و جنبش حزب الله لبنان رایزنی‌هایی برای تاسیس دفتر نمایندگی این جنبش در مسکو را آغاز کردند.

پایان پیام/43

نظر شما