شناسهٔ خبر: 46558367 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

رگبار و رعدو برق‌های پراکنده بهاری در راه آسمان مازندران

معاون توسعه و پیش‌بستی هواشناسی مازندران گفت: از فردا انتظار داریم علاوه بر کاهش دما و ابرناکی آسمان شاهد رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده بهاری در اسمان مازندران باشیم.

صاحب‌خبر -

احمد اسدی امروز درباره وضعیت هوای مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: امروز با شکل‌گیری جریانات جنوبی و سامانه کم فشار روی منطقه انتظار داریم شاهد افزایش نسبی در سطح استان باشیم که در برخی مناطق با وزش باد گرم جنوبی همراه است.

وی افزود: اواخر امروز در ارتفاعات غربی استان با عبور امواج تراز میانی شاهر رگبار و رعدوبرق پراکنده در آسمان مازندران هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بستی هواشناسی مازندران تصریح کرد:  از فردا باتوجه به شکل‌گیری جریانات خنک شمالی و همراهی آن با امواج تراز میانی انتظار داریم علاوه بر کاهش دما، ابرناکی آسمان شاهد رگبار و رعدوبرق پراکنده بهاری و وزش باد را به‌ویژه در ارتفاعات استان باشیم.

اسدی  بیان کرد: روز شنبه وزش باد نسبتا شدیدی پیش‌بینی می‌شود که لازم است کشاورزان نسبت به مقاوم‌سازی پوشش نایلونی خزانه‌های برنج اقدام کنند.

وی یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشینه دمای هوا مربوط به گلوگاه با ۳۰ درجه و صبح امروز کمینه دمای هوا مربوط به بلده با پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت موج کوتاه و فردا  مواج پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ع

نظر شما