شناسهٔ خبر: 46054206 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

۱۸ اسفند؛ مسجد، کانون معنویت/۵

تعداد اعضای کانون فرهنگی سنندج افزایش یافت

حسن رنجبر گفت: علیرغم شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مساجد و بسیاری از فعالیت‌ها اما تعداد اعضای کانون‌ فرهنگی هنری چهاریارنبی سنندج افزایش یافته است.

صاحب‌خبر -

حسن رنجبر مدیر کانون فرهنگی هنری چهاریارنبی سنندج در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در کردستان اظهار کرد: اعضای کانون فرهنگی هنری چهاریارنبی شهرستان سنندج علیرغم شیوع کرونا و تعطیلی بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و مسجدی افزایش داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه این کانون فرهنگی با بهره‌گیری از فضای مسجد و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین با استفاده از فضای مجازی اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی و فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود کرده است، افزود: تعداد اعضای این کانون از 330 نفر در فصل پاییز به 360 نفر در ماه جاری رسیده است که نویدبخش جذب و گرایش نوجوانان و جوانان به سمت فعالیت‌های مسجدی است.

 

وی خاطر نشان کرد: این کانون در حال حاضر کلاس‌های آموزشی تئاتر، سرود ‌و کلاس‌های آموزشی بهداشت را برای اعضای خود برگزار می‌کند و با اجرای طرح مادر و کودک به تربیت و پرورش سفیران سلامت محله در حاشیه شهر سنندج پرداخته است.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری چهاریارنبی سنندج به برخی از فعالیت‌های این کانون در سالجاری پرداخت و بیان کرد: ضدعفونی مسجد، تشکیل گروه در فضای مجازی، دعوت اعضای کانون به فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی در طول شیوع دوره کرونا و برگزاری مسابقات تفسیر قرآن کریم برای اعضای کانون از جمله فعالیت‌های انحام شده در سالجاری بوده است.

 

رنجبر اضافه کرد: شرکت اعضای کانون در کارگاه‌های آموزشی خلاقانه و ترغیب برای نوشتن در خانه از جمله دیگر فعالیت‌های کانون فرهنگی هنری مسجد چهاریارنبی سنندج در سالجاری بوده است.

 

وی همچنین تقدیر از دانش‌آموزان راه یافته به دانشگاه، مدارس نمونه دولتی، تیزهوشان، استعدادیابی بچه‌ها در زمینه شعر، قصه‌گویی، داستان‌نویسی و غیره، تکریم از مادران را از دیگر برنامه‌هایی دانست که توسط این کانون فرهنگی در سالجاری انجام شده است.

 

کانون فرهنگی هنری چهار یارنبی سنندج که در محله کانی کوزله حاشیه این شهر قرار دارد از سال 82 تاسیس شده و پذیرای مشارکت کودکان، نوجوانان و جوانان در برنامه‌های مختلف فرهنگی ‌هنری است.

پایان پیام/713

نظر شما