شناسهٔ خبر: 46021902 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت آموزش و پرورش | لینک خبر

از سوی معاون وزیر صورت گرفت؛

تشریح برنامه های سفر به استان اردبیل در شبکه استانی سبلان

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سفر به استان اردبیل با حضور در برنامه تلویزیونی گئجه لر شبکه سبلان به تشریح برنامه های سفر به استان اردبیل پرداخت.

صاحب‌خبر -

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛  دکتر سید جواد حسینی در این برنامه با بیان اینکه طرح هدایت برای تامین تجهیزات هوشمند آموزشی در آموزش و پرورش اجرایی شده است اظهار کرد: بیش از ۳ میلیون دانش آموز از دسترسی به تجهیزات هوشمند آموزشی برای اتصال به شبکه شاد محروم هستند که ۳۱ هزار دانش آموز از این تعداد در استان اردبیل مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود: تاکنون در استان اردبیل از طریق مشارکت خیرین ۴ هزار تبلت و تجهیزات هوشمند برای این دانش آموزان تامین شده است و ۲۷ هزار دانش آموز این استان هنوز از داشتن این تجهیزات محروم هستند.
جانشین وزیر در طرح هدایت تصریح کرد: یکی از برنامه های سفر به استان اردبیل امضای تفاهم نامه با استاندار برای تامین ۲۷ هزار تبلت و تجهیزات هوشمند آموزشی با مشارکت خیرین از طریق طرح هدایت و استانداری  از طریق منابع درون استانی است.
معاون وزیر کلنگ زنی مدرسه حرفه ای و پیش حرفه ای در اردبیل را از دیگر برنامه های سفر به این استان دانست و گفت: نشست با شورای معاونین  و روسای ادارات استان، نشست با مدیران مدارس استثنایی استان، افتتاح یک مرکز مشاوره و راهنمایی خانواده دانش آموزان استثنایی و افتتاح پایگاه جامع آموزش مجازی استان اردبیل ویژه دانش آموزان استثنایی از دیگر برنامه های سفر به استان اردبیل می باشد.
معاون وزیر با بیان اینکه بر اساس آمایش سرزمینی استان اردبیل به ۸ مدرسه استثنایی دیگر نیاز دارد گفت: یک مدرسه از این تعداد در حال ساخت است و در در صورت تامین زمین توسط استان بقیه مدارس نیز با مشارکت خیرین ساخته خواهد شد.
حسینی با بیان اینکه استان اردبیل ۱۰ مرکز مشکلات ویژه یادگیری دارد اظهار کرد: تا اول مهر یک مرکز مشکلات ویژه یادگیری و یک مرکز مشاوره دیگر نیز در این استان راه اندازی خواهد شد
معاون وزیر با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی مولود انقلاب اسلامی است و به ۷ گروه از دانش آموزان خدمات ارائه می دهد اظهار کرد: استان اردبیل ۲ هزار دانش آموز استثنایی دارد که در ۱۰۲ مدرسه خاص استنثایی تحصیل می‌کنند و ۸۰۰ دانش آموز استثنایی دیگر نیز در مدارس عادی در قالب طرح تلفیقی فراگیر مشغول به تحصیل هستند .
وی در ادامه گفت: دانش آموزان استثنایی استان اردبیل به  ۱۰۰۱ وسیله در قالب نهضت توان‌افزایی نیاز دارند   که به  اعتباری بیش از ۲ میلیارد تومان  نیاز دارد  و درصورت تأمین ۵۰ درصد توسط استان، ۵۰ درصد دیگر توسط سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی و از طریق مشارکت خیرین  فراهم خواهد شد.
معاون وزیر رسالت آموزش و پرورش استثنایی را تعلیم و تربیت و توانبخشی دانش آموزان با نیازهای ویژه دانست و گفت:  سازمان آموزش و پرورش استثنایی در خصوص پیشگیری از معلولیت ها هم برنامه دارد و بر همین اساس بسته تحولی مداخلات بهنگام و طلایی در این سازمان اجرایی شده است.

نظر شما