شناسهٔ خبر: 46021794 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

فارس من| پیشنهاد خرید توافقی محصول پیاز/راه‌اندازی غرفه عرضه مستقیم در تهران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: با توجه به مشکلات افت قیمت محصول پیاز پیشنهاد شد، خرید توافقی این محصول ۲ هزار و ۵۶ تومان انجام شود که در هفته آتی نتیجه نهایی آن اعلام می‌شود.

صاحب‌خبر -

سعید برخوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار داشت: به‌منظور بررسی وضعیت پیاز و همچنین جبران خسارات سرمازدگی و سایر مشکلات کشاورزی منطقه، نشستی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، استاندار کرمان، نمایندگان مردم جنوب کرمان در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل و هیئت مدیره بانک کشاورزی در محل وزارت جهاد کشاورزی'>وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان افزود: تمدید تسهیلات سرمازدگی، افزایش تسهیلات کشاورز کارت و اعطای تسهیلات برای صادرکنندگان پیاز از جمله موضوعات مهم این جلسه بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

برخوری تصریح کرد: با توجه به مشکلات افت قیمت محصول پیاز پیشنهاد شد، خرید توافقی این محصول ۲ هزار و ۵۶ تومان انجام شود که در هفته آتی نتیجه نهایی آن اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به دستور وزیر جهاد کشاورزی منطقه جنوب کرمان برای اولین بار در کشور به عنوان پایلوت کشاورزی قراردادی معرفی شد و سال آینده کشت برخی از محصولات بر اساس قرارداد انجام خواهد شد.

برخوری خاطرنشان کرد: جلسه مشترکی نیز با بسیج وزارت جهاد کشاورزی برگزار و مقرر شد با همکاری بسیج و میادین میوه و تره بار غرفه عرضه مستقیم، محصولات جنوب کرمان از جمله پیاز در تهران راه‌اندازی شود تا از این طریق با حذف دلالان سود بیشتری برای تولیدکنندگان داشته باشد.

به گزارش فارس، مخاطبان فارس من خبرگزاری فارس در ثبت سوژه‌ای، خواستار «لزوم تسهیل صادرات پیاز جنوب کرمان» در راستای حل مشکلات کشاورزان شده بودند.

انتهای پیام/80032/ق

نظر شما