شناسهٔ خبر: 46021553 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

استاندار کرمان: صنایع و معادن بزرگ شهربابک به ایجاد صنایع جنبی و اشتغالزایی بیشتر توجه کنند

گروه استان‌ها- استاندار کرمان گفت: صنایع و معادن بزرگ شهربابک هدف‌مندتر به تکمیل چرخه تولید، صنایع جنبی و اشتغالزایی بیشتر در این منطقه توجه کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهربابک، علی زینی‌وند استاندار کرمان در راستای برنامه سفرهای شهرستانی خود امروز به شهرستان شهربابک سفر کرد و در بدو ورود به این شهرستان مورد استقبال امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم این شهرستان قرار گرفت.

استاندار کرمان عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرستان شهربابک ظرفیت‌های گردشگری خوبی دارد و با وجود کارهایی که در این منطقه انجام شده اما با نقطه مطلوب فاصله داریم اظهار داشت: ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است و در بودجه سال آینده استان در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری توجه ویژه‌ای به این منطقه خواهد شد.

وی با بیان اینکه این شهرستان در حوزه کشاورزی نیز ظرفیت‌های خوبی دارد گفت: تأکید ما بر این است که آموزش‌های لازم به مردم این منطقه داده شود تا کشاورزی آن از شکل سنتی خارج شده و به تولید ثروت و رفاه برای کشاورزان منطقه بینجامد.

زینی‌وند با اشاره به وجود صنایع خوبی که در این شهرستان احداث شده و معادن بزرگی چون معدن مس شهربابک در این شهرستان گفت: باید هدف‌مندتر به چرخه تولید، صنایع جانبی و ارزش افزوده در این منطقه توجه، اشتغالزایی ایجاد شده و منافع آن در درجه اول به مردم این شهرستان برسد.

وی با بیان اینکه امروز چند طرح در این شهرستان افتتاح شد افزود: در پایان این سفر جلسه جمع‌بندی را برگزار کردیم و برای طرح‌ها اقتصاد مقاومتی و اشتغال این شهرستان تصمیماتی گرفته شد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه هیچ کار مفیدی در استان کرمان به ویژه در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری  نباید معطل مدیران بماند گفت: مردم هم باید قانع شوند که خلاف ضوابط قانونی درخواستی نداشته باشند.

به گزارش تسنیم استاندار کرمان در سفر یک روزه خود به شهرستان شهربابک طرح تصفیه خانه آب شرب شهربابک با اعتبار 10 میلیارد تومان، 10 زمین چمن مصنوعی فوتبال و کارخانه کاشی شهربابک را با اعتباری قریب به 330 میلیارد تومان افتتاح کرد.

لازم به ذکر است استاندار در سفر خود به شهرستان شهربابک پس از حضور در گلزار شهدای شهربابک و ادای احترام به مقام شامخ شهداء، وارد روستای تاریخی میمند شد و از نزدیک در جریان مشکلات این منطقه قرار گرفت.

انتهای پیام/511/ز

برچسب‌ها:

نظر شما