شناسهٔ خبر: 46021453 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

مردمی کردن کمیته امداد نیازمند نهادسازی است

مشهد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: مردمی کردن این نهاد نیازمند نهادسازی است.

صاحب‌خبر -

حبیب‌الله آسوده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: نهادسازی با همکاری مراکز نیکوکاری میسر می‌شود و با حرکت در این مسیر هم‌اکنون ۴۸۹ مرکز فعال در استان با محوریت مساجد داریم.

وی ادامه داد: در طول یک سال گذشته از شیوع کرونا آسیب‌های بسیار به آحاد مختلف جامعه به ‌ویژه اقشار نیازمند و کم‌درآمد تحمیل شده اما با حمایت خیران نیک‌اندیش توانسته‌ایم یاری‌رسان مددجویان در زمینه‌های معیشت، اشتغال، درمان، آموزش، مسکن و امثال آن باشیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا اولویت نخست، رسیدگی به معیشت و پس از آن آموزش مددجویان است و در این خصوص ۲ هزار و ۵۰۰ تبلت برای دانش‌آموزان و دانشجویان تهیه شده و ۲ هزار دستگاه دیگر نیز به ‌زودی تهیه و در اختیار مددجویان محصل قرار می‌گیرد.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون چهار هزار و ۷۰۰ خدمت مسکن شامل تامین هزینه رهن واجاره و هزار و ۹۰۰ مورد احداث مسکن ویژه مددجویان زیرپوشش در استان انجام شده است.

آسوده ادامه داد: حدود ۲۴ هزار خانوار مددجوی مستاجر در استان زیرپوشش این نهاد هستند که ۱۲ هزار خانوار در مشهد و همین تعداد در دیگر شهرستان‌های استان ساکن هستند و ۲ هکتار زمین توسط آستان قدس رضوی و شهرداری در شهرک شهید رجایی مشهد برای ساخت هزار واحد مسکونی برای آنان اختصاص داده شده است.

وی گفت: از ابتدای بهمن ماه سامانه تلفنی ۳۱۲۸ پاسخگویی به سوالات مردم و کمک به نیازمندان در این استان فعال شده تا مراجعات حضوری در این ایام بحرانی به حداقل برسد و تاکنون چهار هزار و ۷۸۹ تماس با این سامانه انجام شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی با تاکید بر اینکه طرح اطعام نیازمندان در یک سال اخیر طی سه مرحله اجرا شد افزود: این طرح با کمک هیاتهای مذهبی اجرا شد و در این راستا هشت میلیون پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد، همچنین تاکنون یک میلیون و ۴۰۰ بسته بهداشتی و غذایی میان آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع شده است.

وی ادامه داد: آمادگی داریم با همکاری موسسات خیریه و نهادهای مردمی در مسیر یاری ‌رسانی بهتر و بیشتر به نیازمندان گام برداریم.

استان خراسان رضوی دارای حدود ۶.۵ میلیون نفر جمعیت است.

نظر شما