شناسهٔ خبر: 46021345 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت آموزش و پرورش | لینک خبر

استاندارکردستان :

تکمیل پروژه های آموزشی دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت باشد

استاندار کردستان در نشست شورای آموزش و پرورش استان گفت: تکمیل پروژه های آموزشی دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت باشد .

صاحب‌خبر -

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، بهمن مرادنیا در دوازدهمین نشست شورای آموزش و پرورش استان خواستار تکمیل پروژه های آموزشی در این مقطع زمانی و بهره گیری از مشارکت خیرین و عملیاتی شدن تفاهم نامه استان با سازمان نوسازی مدارس و دریافت سهم ملی شد .  

وی در ادامه به میزان سرانه فضای آموزشی در استان نیز اشاره کرد و گفت: با پروژه های که در چند سال گذشته در ساخت و نوسازی مدارس صورت گرفته استان وضعیت قابل قبول و بهتری به نسبت میانگین کشوری دارد.

مرادنیا اضافه کرد: در سال آینده باید تلاش کنیم پروژه های مشارکتی برای احداث فضاهای آموزشی را سرعت ببخشیم و اولویت خود را اتمام پروژه های با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد به بالا قرار دهیم.

وی یادآوری کرد: نباید اعتبارات موجود را میان همه طرحهای موجود و پراکنده تقسیم کرد، چرا که در آن صورت هیچ یک از طرحها به سرانجام نخواهد رسید.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود اقدامات صورت گرفته در حوزه تربیت و سلامت آموزش و پرورش استان در راستای کنترل وزن و چاقی دانش آموزان را مطلوب ارزیابی کرد و با تاکید بر اینکه ما نباید در برابر فقر اقتصادی خانواده ها بی تفاوت باشیم ، گفت: در خصوص رسیدگی به وضعیت دانش آموزانی که دچار لاغری هستند باید راهکار هایی پیش بینی و در دستور کار استان قرار گیرد .

رییس شورای آموزش و پرورش استان هم چنین به نقش الگویی معلمان و مربیان در مدارس نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان باید برنامه های آموزشی و فرهنگی پیش بینی شود و در این میان معلمان می توانند نقش آفرینی کنند .

وی در پایان از اهتمام اعضای شورای آموزش و پرورش استان در به نتیجه رسیدن اهداف و برنامه ها تشکر کرد .

 

نظر شما