شناسهٔ خبر: 46021336 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

تقدیر معاون ارشاد از نقش رسانه‌ها در مهار کرونا

اطلاع‌رسانی رسانه‌ها عامل اقناع جمعی در مقابله با کروناست

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد از نقش رسانه‌ها در ایجاد اقناع جمعی در کمک به مهار همه‌گیری کرونا تقدیر کرد.

صاحب‌خبر -
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  محمد خدادی در مجمع عمومی سالانه خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و نقش مؤثر خبرنگاران و اصحاب رسانه در کاهش تبعات آن تصریح کرد: رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی جامع و کامل و به دنبال آن فرهنگ‌سازی برای افکار عمومی در جامعه، توانستند تا حد زیادی از میزان ابتلا و کشته‌شدگان بکاهند. خدادی با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگارانی که بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند، اظهار داشت: کرونا دو لایه دارد؛ کادر بهداشت و درمان در رابطه با درمان جسم نقش‌آفرینی کردند و رسانه‌ها نقش‌آفرین در اطلاع‌سانی برای مقابله هم‌افزایی ایجاد اقناع جمعی در کمک به تأمین نیاز‌ها و اقدامات مقابله کرونا بودند. اهالی رسانه از روز اول شیوع کرونا تا الان در سخت‌ترین روز‌ها در کنار بیماران و کادر درمان و شهروندان بوده‌اند و شجاعت و همت‌شان همچون همیشه مثال‌زدنی بود. معاون مطبوعاتی ارشاد با بیان اینکه مهارت، محتوا و مخاطب مثلثی است که بقای رسانه را موجب می‌شود، ادامه داد: بی‌توجهی به این سه واژه، زمینه‌های حذف رسانه را ایجاد می‌کند. خانه‌های مطبوعات اگر بخواهند نقش و سهمی در ارتقا و بقای رسانه داشته باشند، باید دنبال این سه نکته بروند. متأسفانه بیشتر تلاش ما و مراجعاتی که به ما می‌شود، پیرامون این مثلث نیست. انرژی اصلی بعضاً صرف توزیع رایانه و دادن مجوز می‌شود و رسانه هم دنبال این است که آگهی بیشتری بگیرد. وی با تأکید بر این نکته که در خانه‌های مطبوعات رقابت باید بر بستر رفاقت مبتنی باشد، توضیح داد: خانه‌های مطبوعات اولویت اولشان باید پیداکردن نسخه‌ای برای بقای رسانه و افزایش قدرت آن باشد، امروز دیگر تعداد رسانه‌ها نشانه قدرت نیست.

معاون مطبوعاتی، ترویج و تقویت اخلاق در جامعه را از جمله مسئولیت‌های اصلی رسانه‌ها دانست و در همین رابطه تأکید کرد: اعضای هیئت مدیره خانه‌های مطبوعات نیز باید در گفتار و رفتار خود، نماد اخلاق و اخلاق‌مداری باشند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ از همکاری معاونت مطبوعاتی با انجمن اهدای عضو خبر داد و گفت: قرار است خبرنگاران افتخاری اهدای عضو داشته باشیم. پیشنهاد من مشارکت خبرنگاران در این طرح است چراکه زندگی بخشیدن به انسان‌ها حال خوبی به آدمی می‌دهد. همچنین قرار است در روز درختکاری به ازای هر فردی که اهدای عضو کرده یک درخت کاشته شود.

نظر شما