شناسهٔ خبر: 45998833 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: پارس نیوز | لینک خبر

تحریم دو فرمانده جنبش انصارالله یمن توسط آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا سه‌شنبه از تحریم دو فرمانده جنبش انصارالله یمن خبر داد.

صاحب‌خبر -

وزارت خزانه‌داری آمریکا سه‌شنبه از تحریم دو فرمانده جنبش انصارالله یمن خبر داد.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، «منصور السعدی» و «احمد علی احسن الحمزی» که بنا به ادعای آمریکا مسئول سازماندهی حملات به کشتی‌های تجاری در آب‌های بین‌المللی هستند به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه شدند.

بنا به ادعای رسانه‌های غربی، منصور السعدی فرمانده نیروی دریایی و احمد علی احسن الحمزی نیز فرماندهی نیروی هوایی و پدافند هوایی را بر عهده دارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در توجیه تحریم این دو فرمانده یمنی بدون اشاره به حدود هفت سال تجاوز ائتلاف سعودی به یمن، مدعی شد که آنها در طولانی شدن جنگ یمن و تشدید بحران انسانی در این کشور نقش دارند.

تنها چند روز دیگر تهاجم همه جانبه ائتلاف متجاوز سعودی به یمن وارد هفتمین سال خود می‌شود و در طول این سال‌ها، این کشور تحت محاصره همه جانبه زمینی، هوایی و دریایی قرار داشته است و ائتلاف سعودی اجازه هیچ پروازی را در فرودگاه بین‌المللی صنعاء نمی‌دهد، مگر برخی پروازهای سازمان ملل که پس از رایزنی‌های سیاسی فراوان صورت می‌گیرد.

در پی این محاصره همه جانبه در حال حاضر مجموع ۱۶ میلیون نفر در یمن گرسنه هستند که از آن میان پنج میلیون نفر یک گام با قحطی فاصله دارند.

از طرف دیگر، حدود 500 هزار نفر در شرایطی شبیه به قحطی فرورفته‌اند و هم‌اکنون سازمان ملل ۳.۸۵ میلیارد دلار برای جلوگیری از فرورفتن یمن در بدترین قحطی چنددهه اخیر درخواست کرده است.

مقام‌های  یمنی تاکید کرده‌اند تا زمانی که حملات علیه غیرنظامی‌ها ومحاصره ادامه دارد، حملات موشکی و پهپادی به خاک عربستان نیز ادامه خواهد داشت.

 

نظر شما