شناسهٔ خبر: 45998265 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

سرپرست استانداری ایلام:

۱۱۷ هزار هکتار آبخیزداری در استان ایلام انجام شده است

ایلام-سرپرست استانداری ایلام گفت: طی سه سال گذشته ۱۱۷ هزار هکتار آبخیزداری در استان ایلام انجام شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری عصر روز سه‌شنبه در بازدید از نهالستان شهرستان ایوان اظهار کرد: در برنامه‌های هفته درختکاری باید به سمت فرهنگ سازی و اجرای برنامه‌هایی برای مشارکت بیشتر مردم در حفظ منابع طبیعی و درختکاری برویم.

وی ادامه داد: سعی شود در اجرای برنامه‌های این هفته از ظرفیت سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد حوزه‌ی محیط زیست استفاده شود.

نوذری با عنوان این مطلب که از گستره ۲ میلیون هکتاری استان، یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار را اراضی طبیعی و ملی تشکیل داده است، گفت: منابع طبیعی منافع ملی ما است و حفظ و صیانت از این ثروت ملی بر عهده آحاد مختلف جامعه است.

وی در ادامه ایلام را پیشتاز نهضت جنگل کاری و بیابان زدایی در کشور قلمداد کرد و بیان کرد: با تلاش‌های انجام شده خوشبختانه امروز استان ایلام با فاصله در حوزه جنگل کاری، آبخیزداری، آبخوانداری و بیابان زدایی در رتبه اول کشور قرار دارد که در اینجا لازم است از تمامی دست اندرکاران، متولیان امر به ویژه همکاران منابع طبیعی استان تقدیر و تشکر کنیم.

وی افزود: اجرای ۶۰ هزار هکتار بیابان زدایی و جنگل کاری در استان یک رکورد دست نیافتنی در کشور است.

سرپرست استانداری ایلام با عنوان این خبر که طی سه سال گذشته ۱۱۷ هزار هکتار آبخیزداری در استان ایلام انجام شده است، گفت: در سال ۹۸ از ۱۷ هزار هکتار جنگل کاری ۱۰ هزار هکتار متعلق به استان ایلام بوده و این یک کار جهادی در عرصه حفظ منابع طبیعی استان و کشور بوده است.

وی در پایان از توزیع یک میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی در ایلام خبر داد و گفت: این نهال‌ها بصورت رایگان بین عموم مردم، شرکت‌های خصوصی و نهادهای دولتی توزیع می‌شود.

در پایان این مراسم از فعالین عرصه نهال کاری شهرستان ایوان تجلیل به عمل آمد.

نظر شما